Zadowolony mały pacjent

Dzieci należą do grupy najtrudniejszych a zarazem najbardziej wymagających pacjentów. Dlatego cały personel Duda Clinic wyjątkowo się stara, aby wizyta małego pacjenta odbywała się w miłej atmosferze – pisze dr n. med. Mariusz Duda, specjalista chirurg stomatolog, implantolog.

Leczenie dzieci powinno rozpocząć się od wizyty adaptacyjnej, podczas której mały pacjent ma czas na oswojenie się z gabinetem stomatologicznym, sprzętem, narzędziami oraz lekarzem i pozostałym personelem kliniki. Takie wizyty mają na celu zdobycie zaufania dziecka oraz wywołanie równocześnie pozytywnych emocji, dzięki którym gabinet stomatologiczny będzie się kojarzył z czymś dobrym, a nie z lękiem lub strachem spowodowanym traumatycznymi przeżyciami.

W Duda Clinic mali pacjenci mogą zawsze liczyć na delikatne i skuteczne znieczulenie podczas każdego leczenia. Niejednokrotnie także zabiegi odbywają się z zastosowaniem gazu rozweselającego. Jeżeli zakładamy wypełnienie w zębie mlecznym o jego kolorze każdorazowo decyduje dziecko. Po wizycie dzielny pacjent otrzymuje nagrodę, dodatkowo może zostawić odcisk swojej dłoni w „Galerii Rączek” na ścianie – a zdarzają się także odciski stópki u bardzo małych pacjentów.Poza leczeniem, w ofercie kliniki mamy różnego rodzaju zabiegi profilaktyczne – lakowanie, lakierowanie, fluoryzacja. Są to wizyty całkowicie bezbolesne.

Dodatkowo wykwalifikowane higienistki stomatologiczne przeprowadzą kompleksowy instruktaż higieny jamy ustnej odpowiednio dostosowany do wieku dziecka. W Duda Clinic kładziemy bardzo duży nacisk na edukację, dlatego też prowadzimy serię prelekcji dla najmłodszych, podczas których dzieci uczą się między innymi prawidłowego szczotkowania zębów i zasad zdrowego odżywiania.

Z naszej kliniki dzieci wychodzą zadowolone, uśmiechnięte, nie boją się lekarza ani zabiegów oraz chętnie przychodzą na następne wizyty.