Z ziemi włoskiej do Polski

Restauracja La Tavola, która od połowy października działa w budynku CUBE, to zaledwie jeden z wielu włoskich biznesów, które uruchomił w Polsce Andrea Fuccaro, właściciel firmy consultingowej ABF. Teraz zaczyna działać także w drugą stronę – pomaga zaistnieć polskim markom na włoskim rynku.

Uruchomienie La Tavoli to przykład tego, jak pracuje ABF Consulting.– Zaczęliśmy od stworzenia biznesplanu, wybraliśmy lokalizację i wynegocjowaliśmy warunki z deweloperem. Następnie przez powołanie do życia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz przygotowanie projektu restauracji, sprowadziliśmy z Włoch szefa kuchni – wylicza Andrea Fuccaro, właściciel ABF Consulting i jednocześnie współwłaściciel La Tavoli. – Zwykle działamy na zasadzie agencji, ale mieszkajac w Bażantowie, postanowiłem bardziej się zaangażować i wszedłem w strukturę udziałową – tłumaczy.

ABF Consulting angażuje się głównie w projekty z branży elektronicznej, AGD oraz automotive i ma na koncie wiele sukcesów, włącznie z największymi – projektami realizowanymi na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak przyznaje Andrea Fuccaro, Włochów przyciąga do Polski możliwość szybszego rozwoju niż na bardziej nasyconych rynkach zachodnich, możliwość korzystania z funduszy europejskich i… bliskość Niemiec.– Pracując w Polsce z Włochami, otrzymywaliśmy coraz więcej zapytań o możliwość współpracy w drugą stronę, to jest wprowadzania polskich firm na rynek włoski. Robimy to od jakiegoś czasu dla jednego z liderów rynku kosmetycznego i firmy, która produkuje materiały akustyczne – mówi Fuccaro.

Restauracja La Tavola: Katowice, ul. Bażantów 6tel. 32 603 60 64, e-mail: biuro@latavola.pl, www.latavola.pl.