WPROST ZE źródła

SOPOTORIUM Medical Resort jest jednym z nielicznych obiektów w Sopocie z bezpośrednim podłączeniem do Zdroju Św. Wojciecha i jedynym, w którym podgrzana solanka zachowuje stężenie 4,2 proc. 

Sopocka solanka ze Zdroju św. Wojciecha została odwiercona w 1973 r. i od tego czasu wypływa samoczynnie z głębokości 800 m. To lecznicza woda, 4,2-proc. solanka bromkowo-jodkowa, zawierająca również duże ilości potasu, magnezu i jodu. 

Większe stężenie – skuteczniejsza kuracja 

Solanka w naturalnym stężeniu może być używana tylko do celów zewnętrznych – inhalacji i kąpieli. W tym drugim przypadku wymaga jednak podgrzania do 37-38 st. C. Właśnie podczas tego procesu jest rozcieńczana do stężenia 1,5-2 proc. ciepłą wodą gospodarczą. Wyjątek stanowi SOPOTORIUM, które dzięki specjalnym podgrzewaczom zachowuje oryginalne stężenie, co przekłada się na skuteczność kuracji. 

Dobroczynne skutki kąpieli i inhalacji 

Kąpiel solankowa działa pobudzająco na zakończenia nerwowe skóry, przez co zwiększa jej ukrwienie usprawnia procesy miejscowej przemiany materii. Między skórą a wodą solankową dochodzi do wymiany jonów – w ten sposób organizm oczyszcza się z toksyn i złogów oraz wchłania życiodajne pierwiastki. Z kolei wdychanie oparów solanki powoduje nawilżanie dróg oddechowych i rozrzedzenie śluzu dla łatwiejszego odkrztuszania.


TYLE PROCENT SOLI, CO W MORZU CZERWONYM
Sopocka solanka bromkowo-jodkowa zawiera również duże ilości potasu, magnezu i jodu oraz tyle samo procent soli, co Morze Czerwone! 


KORZYŚCI STOSOWANIA KURACJI SOLANKOWYCH:

– Łagodzą dolegliwości bólowe w chorobie zwyrodnieniowej,
– Działają rozluźniająco i przeciwbólowo,
– Poprawiają wytrzymałość, wzmacniają siłę mięśni i koordynację ruchową,
– Poprawiają stan górnych dróg oddechowych,
– Działają odchudzająco,
– Poprawiają samopoczucie i nastrój. 


WSKAZANIA DO KURACJI SOLANKOWYCH:

– Odnowa biologiczna,
– Poprawa odporności,
– Choroba zwyrodnieniowa oraz zesztywniające zapalenie stawów i kręgosłupa,
– Reumatologiczne zapalenie stawów kręgosłupa,
– Reumatoidalne zapalenie stawów w okresie remisji,
– Stany po uszkodzeniach narządu ruchu,
– Stany po zabiegach ortopedycznych,
– Nerwice,
– Astma oskrzelowa,
– Choroby skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry).