W świecie nowoczesnych saun dbanie o zdrowie nie powinno być luksusem. Jednak może tak wyglądać

Nawet najkrótsza kąpiel w saunie daje nam poczucie całkowitego relaksu. Aby jednak doświadczyć optymalnego odprężenia, należy kąpiel w saunie naprawdę celebrować, bez pośpiechu, delektując się wszystkimi zmysłami – pisze Joanna Wybraniec.

Kąpiel w saunie to prawdopodobnie najbardziej naturalny z zabiegów wellness. Kto raz zajął miejsce na ławce sauny, tego niełatwo skłonić do powstania. Dzięki technicznym rozwiązaniom firmy KLAFS, wykorzystując niewielką powierzchnię domu, każdy może zapewnić sobie i swoim najbliższym możliwość relaksu we własnej saunie.

SAUNA DO SYPIALNI I BIURA

Nowa sauna S1 firmy KLAFS, która otrzymała nagrodę RedDot Design Award 2016, pasuje po prostu wszędzie. To pierwsza na świecie sauna, która za sprawą naciśnięcia jednego guzika, składa się, zupełnie jak obiektyw aparatu! W pełni zamknięta ma zaledwie 60 cm głębokości, niczym zwyczajna szafa, a już po 20 sekundach rozsuwa się do rozmiaru zapewniającego jej pełną funkcjonalność. Składając się z trzech elementów, które wysuwają się z siebie nawzajem, prawie trzykrotnie zwiększa swoją głębokość! Kabinę sauny S1 KLAFS można wyposażyć w rozkładaną leżankę, która umożliwi korzystanie z sauny dwóm osobom leżącym obok siebie, podwajając w ten sposób powierzchnię leżenia. Sauna S1 KLAFS została zaprojektowana jako kompletny, samowystarczalny system. Sauna może zostać zainstalowana w gabinecie, sypialni czy salonie. Może posiadać szklany front lub front pełny zlicowany z szafą zabudowaną wokół sauny.

zima16sauny1

zima16sauny2

ODROBINA LUKSUSU W OGRODZIE

Jeśli dysponujesz ogrodem, to fantastycznym rozwiązanie jest sauna TALO. Samodzielnie stojący domek z sauną w ogrodzie daje więcej niż tylko pozytywne, zdrowotne oddziaływanie sauny. W otoczeniu naturalnego środowiska na nowo odkryjemy swój ogród, a dzięki różnym projektom i rozwiązaniom, indywidualnie dopasujemy saunę do jego warunków. TALO charakteryzuje się modnym designem i oferuje wszystko, co musi posiadać nowoczesna sauna ogrodowa: mocną izolację termiczną dla niskiej utraty energii oraz wysokiej jakości materiały wewnątrz i na zewnątrz (wykonana z syberyjskiego modrzewia jest wyjątkowo odporna na każdą pogodę). Wystarczy zamknąć oczy i pozwolić myślom swobodnie błądzić. Dlaczego by więc nie stworzyć własnej, domowej sauny?

Perfekcja aż po detale dla pełnego odprężenia, to myśl przewodnia projektantów tworzących sauny i łaźnie parowe firmy KLAFS – mówi Jacek Nowicz, Kierownik ds. handlowo-technicznych Geokraft, partnera firmy Klafs

W świecie goniących terminów i stałej dostępności odczuwamy coraz silniejszą potrzebę prawdziwego odprężenia. Czy posiadasz w domu małą saunę, czy tworzysz domową strefę SPA z sauną, łaźnią parową oraz basenem, dzięki naszej pomocy możesz zapewnić sobie i swoim najbliższym w pełni komfortowe, nowoczesne i niepowtarzalne domowe tło dla chwil relaksu. Dla naszych klientów jesteśmy wsparciem na każdym etapie projektu domowego SPA. Zapraszamy do naszego biura w Katowicach, przy ulicy Szarych Szeregów 31, gdzie można bliżej przyjrzeć się rozwiązaniom firmy KLAFS. Sauna sucha oraz łaźnia parowa są ozdobą części wystawienniczej biura.

Akcesoria, które podkreślą indywidualność sauny

Własną domową saunę można dowolnie wyposażyć, wykorzystując dostępne akcesoria, które podniosą w znacznym stopniu wyjątkowość doznań podczas kąpieli. AQUAVIVA, to urządzenie skonstruowane przez artystę medialnego, profesora Waltera Giersa. To źródło stymulacji bodźców optycznych i akustycznych, które podczas kąpieli w saunie pozwolą poczuć się tak, jakbyśmy siedzieli w lesie, nad górskim potokiem lub nad morzem. Dzięki kolorowemu oświetleniu można zatopić saunę w ulubionym kolorze, zmieniać kolory, tworzyć zupełnie nowe odcienie. Dodatkowo można zastosować system do domowej inhalacji Microsalt SaltProX (urządzenie znajdzie zastosowanie w każdej saunie i kabinie na podczerwień). Technologię opracowano w taki sposób, aby w temperaturze 30-50 st. C wytworzyła solny mikroklimat. Jeszcze tylko gwieździste niebo POLAR, które wyczarowuje na suficie iskrzące się gwiazdy, podkład muzyczny i uzyskujemy efekt całkowitego odprężenia w domowym zaciszu.

zima16sauny5

zima16sauny4

Katowice, ul. Szarych Szeregów 31tel. 608 052 573, 668 230 500 e-mail: info@geokraft.eu
www.facebook.com/compasspoolspolska

Zapisz

Zapisz