W Bażantowie cenią nowoczesną bankowość

Na prężnie rozwijającym się osiedlu nie mogło zabraknąć największego banku w Polsce. 14 kwietnia 2013 roku, w Centrum Handlowym Bażantowo, otwarto oddział PKO Banku Polskiego. O rozwoju placówki opowiada Maria Fabin, Dyrektor Oddziału

Nowoczesne rozwiązania dla mieszkańców Bażantowa

Oddział PKO Banku Polskiego na Osiedlu Bażantowo, to jedna z 22 placówek naszego banku w Katowicach. O wyborze lokalizacji zadecydował przede wszystkim prestiż osiedla. Nie bez znaczenia był również dostęp do licznych miejsc parkingowych.

Z perspektywy trzech lat od otwarcia w tym miejscu Oddziału PKO Banku Polskiego, obserwujemy sukcesywny wzrost liczby klientów korzystających z naszych usług. Mieszkańcy Bażantowa zainteresowani są nowoczesnymi rozwiązaniami, korzystają z bankowości internetowej i mobilnej. Ogromną popularnością cieszy się aplikacja IKO, która zapewnia łatwy i przede wszystkim bezpieczny dostęp do konta poprzez urządzenia mobilne, np. przy użyciu smartfona.

Edukacja i zaangażowanie

Nasz bank posiada kompleksową ofertę, skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Dostosowujemy ją do aktualnych wymagań rynku. Jesteśmy też otwarci na ludzi młodych: studentów, nastolatków, a nawet dzieci. Współpracujemy z przedszkolami, szkołami podstawowymi i uczelniami. Najmłodszych uczymy nie tylko, jak korzystać z nowoczesnej bankowości, ale również, jak efektywnie oszczędzać i zarządzać swoim budżetem.

Nasz bank angażuje się w życie lokalnej społeczności. W ramach Fundacji PKO Banku Polskiego organizujemy Integracyjne Spotkania Mikołajkowe dla dzieci. Dla pracowników przygotowujemy imprezy sportowe, a nasi przedstawiciele biorą udział we wszystkich ważnych wydarzeniach lokalnych, angażując się we wzajemną współpracę na wielu polach, nie tylko biznesowych. Byliśmy partnerem m.in. turnieju WTA Katowice Open w 2016 roku, a także wspieramy wiele wydarzeń biegowych, w tym PKO Silesia Marathon – największy bieg na Śląsku.

Nowe możliwości

Na rozwój naszej placówki z pewnością wpłynie powstanie pętli szybkiego tramwaju i budowa centrum przesiadkowego park & ride przy Centrum Handlowym Bażantowo. Liczymy, że wraz z rozwojem całego osiedla, przyczyni się to do pozyskania nowych klientów.