Tauron Nowa Muzyka, Off Festival, Chris Botti z Nospr, Kurt Gerron i Joe Bonamassa

Sprawdźcie, jakie koncerty i imprezy plenerowe polecamy na wiosnę i lato.

Tauron Nowa Muzyka
20-22 czerwca 2019, Strefa Kultury, Katowice

Robotyczni wizjonerzy z Düssel- dorfu w Katowicach! Kraftwerk otwiera program tegorocznej 14. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Już 21 czerwca będziemy mieli okazję obcować z muzyczną wizją przyszłości, która stała się teraźniejszością. To oni zainspirowali Aphex Twina, Davida Bowie, Depeche Mode, Daft Punk, New Order i innych artystów. Wciąż pozostają niezwykle aktualni. Dzięki połączeniu muzyki, performance’u i technologii występy Kraftwerk to multimedialne dzieło sztuki.

Chris Botti z NOSPR
28 maja, godz. 17:30 i 20:30, NOSPR, Katowice

Po raz pierwszy z orkiestrą symfoniczną wystąpi w naszym kraju Chris Botti. 28 maja będziemy mogli podziwiać tego wirtuoza trąbki w Katowicach na koncercie, w którym towarzyszyć mu będzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. W ciągu ostatnich trzydziestu lat Botti występował na największych scenach i współpracował z największymi gwiazdami na całym świecie. Do tej elity zaliczają się: Sting, Lady Gaga, Michael Bublé, Aretha Franklin, Paul Simon, Steven Tyler, czy Frank Sinatra.

Kurt Gerron 
20 lutego 7 (premiera), 8, 9, 11, 12 czerwca, Teatr Śląski, Katowice

Laureaci Paszportu POLITYKI, Wiktor Rubin i Jolanta Janiczak, znani ze swych spektakli, w których przyglądają się ikonicznym postaciom, takim, jak: Tadeusz Kantor, Caryca Katarzyna, Rasputin, hrabina Batory czy Adam Mickiewicz i Andrzej Towiański, tym razem pytają o postać Kurta Gerrona – niemieckiego aktora i reżysera żydowskiego pochodzenia, który prowadził kabaret w obozie koncentracyjnym Theresienstadt, a następnie na zlecenie nazistów nakręcił tam film propagandowy. To okazja do zadania pytań o związki sztuki i polityki, a także zaangażowanie artystów w czasach kryzysu. Premiera w Teatrze Śląskim 7 czerwca.

OFF FESTIVAL 
2-4 sierpnia, Dolina Trzech Stawów, Katowice

Na OFFa przyjeżdża się, by odkryć nową fascynującą muzykę lub po raz pierwszy w Polsce zobaczyć legendy światowej muzyki alternatywnej. W tym roku głównie dla Foals, Stereolab, Octavian i Ammar 808, ale także m.in. po to, by zobaczyć, jak Dezerter gra „Underground out of Poland” czy Trio Jazzowe Marcina Maseckiego. OFF Festival Katowice to wydarzenie kompletne. Prócz świetnej muzyki serwowanej w przyjaznym otoczeniu warto zwrócić uwagę na wydarzenia towarzyszące – spotkania i dyskusje z autorami książek w Kawiarni Literackiej, Kino czy PiaskOFFnicę, specjalną strefę dla najmłodszych, położoną w najcichszym zakątku festiwalowego terenu, w której pod okiem opiekunów i animatorów, dzieci mają możliwość brać udział w warsztatach i wspólnych zabawach.