Sekrety Sekretów Natury

Nikogo tak długo nie trzeba było namawiać na wynajęcie lokalu i nikt tak szybko nie odniósł sukcesu w Centrum Handlowym Bażantowo jak Anna i Paulina Wysokińskie. W czym tkwi ich sekret?

Ledwie pojawiły się w Bażantowie, a od razu odniosły sukces. Zanim jednak to nastąpiło, trzeba było podjąć decyzję. A ta nie była łatwa. – Pierwsza dostrzegła nas pani Beata Handwerker z Centrum Medycznego Signum. Polubiła nasze bukiety, doceniła jakość kwiatów i… opowiedziała o nas w Millenium. W ten sposób dostałyśmy zaproszenie do Centrum Handlowego Bażantowo, ale nie od razu je przyjęłyśmy. Nasza kwiaciarnia istniała wówczas od dwóch lat i bałyśmy się takiego zobowiązania. Po długich negocjacjach, ostatecznie postanowiłyśmy zaryzykować – wspomina Anna Wysokińska, która razem z córką Pauliną prowadzi Kwiaciarnię Sekrety Natury.

Panie postanowiły spróbować nowych rzeczy, rozwinąć asortyment ponad to, co jest standardem każdej kwiaciarni. Sprowadziły więc kwiaty, które Polacy widywali dotąd tylko w filmach, programach przyrodniczych i podczas egzotycznych podróży. I to się sprawdziło. Teraz czują się pewniej i od kilku miesięcy ich kwiaciarnia działa na dwukrotnie większej powierzchni, która pozwala jeszcze lepiej wyeksponować kwiaty.

– Z perspektywy kilku lat, każdy kolejny rok jest lepszy. Klienci chętnie wracają, darzą nad zaufaniem i od czasu do czasu dają bardzo wymagające zadania. Zdarza się bowiem, że oprócz zakupu bukietów proszą nas o ozdobienie lokali czy pakowanie prezentów. Najbardziej nietypowym zleceniem było ozdobienie… konia! – mówi Paulina Wysokińska. Dla matki i córki nie ma jednak rzeczy niemożliwych. We florystyce jest tzw. klasyka, ale z zasady dobry bukiet powinien mówić w sposób indywidualny do osoby obdarowywanej.

Dodatkowo, podobnie jak w modzie, panie Wysokińskie muszą podążać za trendami. Jeszcze niedawno królowały pastele, teraz na topie są polne kwiaty. – Z czasem zmieniają się także nasze prywatne upodobania. Aktualnie ja najbardziej lubię jaskry, a Paulina anemony – mówi Anna Wysokińska.

Sekrety Natury, Katowice, ul. Hierowskiego 70 tel. 601 508 577