RUSZAJ SIĘ ZDROWO

Jako magister fizjoterapii oraz wychowania fizycznego wykorzystuje swoje umiejętności prowadząc w SOPOTORIUM zajęcia nordic walking oraz ćwiczenia grupowe i indywidualne. Wykonuje masaże, inhalację solanką, a także – rzecz jasna – zabiegi fizjoterapeutyczne. Martyna Stypik to prawdziwy człowiek-orkiestra. Poprosiliśmy ją więc także o krótki tekst do wydania specjalnego naszego magazynu 

Jednym z głównych elementów poprawy zdrowia pacjentów, jest aktywność fizyczna. 

Ruch dobry na wszystko 

Ruchem wpływamy na wszystko – od poprawy wydolności organizmu, poprzez poprawę sylwetki po ograniczenie dolegliwości bólowych. W trakcie rehabilitacji uświadamiamy pacjentom deficyty, na które powinni zwrócić uwagę i uczymy, jak powinni je niwelować. 

Nordic walking na początek 

Wprowadzeniem do rehabilitacji są zajęcia z nordic walking, które odbywają się rano. To rozruch do późniejszych ćwiczeń grupowych i indywidualnych, w których dopasowujemy odpowiednie ćwiczenia do potrzeb pacjenta.

Masaż dla rozluźnienia 

W terapii z pacjentem wykorzystuję różne techniki, np. masaż tkanek głębokich, techniki powięziowe oraz pracę na punktach spustowych. W ten sposób działam przeciwbólowo i rozluźniająco na mięśnie, co pomaga w procesie leczenia. 

Inhalacja dobra dla płuc, krążenia i… skóry! 

Do inhalacji, podobnie jak do kąpieli solankowych czy na basenie, używamy solanki ze Zdroju św. Wojciecha. Wpływa ona na układ oddechowy oraz krążenie. Ponadto poprawia stan skóry, niweluje celluit, poprawia jędrność, skóra staje się gładka i miła w dotyku. Pełny efekt uzyskamy tu w tężni solankowej.