Przyszłość motoryzacji według Bentleya

Bentley EXP 100 GT jest fizycznym ucieleśnieniem przyszłości marki Bentley i jej wizji luksusowego samochodu sportowego.

Bentley EXP 100 GT powstał z czystego DNA firmy Bentley. Pięknie zaprojektowany, stawia na sztuczną inteligencję (AI), która pozwala, aby samochód był miejscem tworzenia, przeżywania i uchwycenia niezwykłych doświadczeń i emocji.

Odyseja 2035

Zaprojektowany od podstaw i wykorzystujący w pełni elektryczną platformę, Bentley EXP 100 GT ukazuje wygląd Grand Tourera dla świata w 2035 roku. Jest to świat luksusowych doznań, w którym zarówno pasażer, jak i kierowca cieszą się równym statusem w korzystaniu z nadzwyczajnej podróży.

Wygląd samochodu i imponujące proporcje nadwozia przypominają historyczne modele Grand Tourerów Bentleya, wprowadzając jednocześnie luksusowe cechy rozpoznawcze w przyszłość. Rezultatem jest wizja przyszłości współmierna ze statusem Bentley jako najbardziej pożądanej marki luksusowej na świecie.

Zrównoważona innowacja

Skrupulatnie wyprofilowana kabina jest wyczuwalnym przez dotyk luksusem, co pomaga stworzyć harmonijne środowisko zaprojektowane z myślą o dobrym samopoczuciu pasażerów. W pełni zintegrowana unikalna sztuczna inteligencja, znana również jako Bentley Personal Assistant, pomaga pasażerom urozmaicić i utrwalić doznania Grand Tour.

Zrównoważona innowacja jest również sercem doświadczenia Bentley EXP 100 GT. Jest to możliwe dzięki inteligentnie dobranej kolekcji materiałów, w tym 5000-letnim miedzianym drewnem; farbie zewnętrznej Compass wykonanej z przetworzonych łusek ryżowych; 100 proc. ekologicznej tkaninie skóropodobnej z produkcji wina; dywanom z brytyjskiej wełny hodowlanej i haftowanym powierzchniom wewnętrznym wykonanym z bawełny, które tworzą zrównoważony luksus przyszłości, przyczyniając się do urealnienia dużego samochodu turystycznego przyszłości.

Wrażenia z jazdy pod kontrolą komputera

Bentley EXP 100 GT jest opcjonalnie autonomiczny, co pozwala na cieszenie się jazdą samochodem. Zarządza wrażeniami z jazdy w oparciu o środowisko zewnętrzne i dobre samopoczucie pasażerów. Może to obejmować maksymalizację ekscytującej jazdy samochodem po górskich drogach lub oderwanie się od stresujących dojazdów do centrum miasta.

Bentley Personal Assistant może służyć pomocą w zakresie osobistych doświadczeń związanych z prowadzeniem pojazdu, oferując punkty informacji wzdłuż trasy, sugestie dotyczące podróży lub dostępne w pobliżu luksusowe przeżycia.

Kluczem do tego jest szereg funkcji opartych na dobrym samopoczuciu i komforcie pasażerów. Należą do nich Active Aero Wheels, które dynamicznie dostosowują się do wydajności i maksymalnych osiągów, inteligentne opony Pirelli, które dostosowują swoje powierzchnie styku do warunków pogodowych lub wymagań kierowcy i adaptacyjne fotele biometryczne, które dostosowują się do trybu jazdy kierowcy lub obracają się do tyłu z kierowcą przy cofniętej kierownicy w trybie autonomicznym.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji z Bentley Personal Assistant, w połączeniu z inżynierią w Bentley EXP 100 GT, na nowo zdefiniowało przyszłość Grand Touring. AI przejawia się w kabinie jako „czujące” światło i jest sterowane za pomocą gestów i dotyku.

Przykładem kontroli gestów może być dziecko spoglądające na chmury z kabiny Bentley EXP 100 GT, a następnie za pomocą gestu przeciągające do wewnątrz obraz nieba, który wyjaśnia, co widzą. Sztuczna inteligencja tworzy w ten sposób wspólne, znaczące doświadczenie edukacyjne, którym można się dzielić ze współpasażerami.

Prezentacja w setną rocznicę powstania marki

Podczas prezentacji modelu w The Home of Bentley w Crewe, Adrian Hallmark, prezes i dyrektor generalny marki, powiedział: – Dzisiaj, w setną rocznicę naszego istnienia, pokazujemy wizję przyszłości naszej marki, dzięki Bentley EXP 100 GT – nowoczesnemu i wymownemu Grand Tourerowi, który ma zademonstrować, że przyszłość luksusowej mobilności jest równie inspirująca i aspiracyjna jak w ciągu ostatnich 100 lat.

Stefan Sielaff, dyrektor ds. designu, mówił z kolei: – Bentley EXP 100 GT reprezentuje samochody, które chcemy produkować w przyszłości. Podobnie jak te kultowe Bentleye z przeszłości, ten samochód łączy się z emocjami pasażerów i pomaga im doświadczać i chronić wspomnienia z naprawdę niezwykłych podróży.

ZOBACZ ZDJĘCIA PRZEJAŻDŻKI BENTLEYEM CONTINENTALEM GT w 2018 R. PO BAŻANTOWIE 

BENTLEY CONTINENTAL GT CONVERTIBLE POD BUDYNKIEM CUBE W CENTRUM HANDLOWYM BAŻANTOWO