Powrót wielkiej płyty

Wielkie, mierzące ponad 2 metry płyty wracają i świetnie sprawdzą się zarówno w spektakularnych pokojach kąpielowych, jak i w małych designerskich łazienkach – pisze Marek Zięba, konsultant ds. obsługi klienta Mera Design.

Wielkoformatowe płyty o wymiarach nawet 1,2×2,4 metra nawiązują do łazienek rodem z dawnych pałaców, w których królowały ogromne, surowe kamienie. Pozbawione spoin tworzą minimalistyczną całość, tu w najbardziej klasycznym z możliwych wydaniu: połączeniu czerni i bieli.

Biała calacatta to płytka podobna do marmuru – znana i często wybierana przez klientów. Z kolei czarną płytkę trudno opisać. Dla jednych to kamień, który nawarstwiał się latami. Inni widzą węgiel poprzekładany rudami miedzi. Jedno jest pewne – żyły o rdzawej barwie nadają jej unikatowego charakteru.

Połączenie tych dwóch płytek tworzy niezwykle plastyczne tło, które znakomicie współgra z nowoczesnymi aranżacjami, ale równie dobrze sprawdza się w stylistyce retro, tak we współczesnych pałacach, jak i w… blokach z wielkiej płyty.

W prezentowanej aranżacji zdecydowaliśmy, aby towarzyszyły jej nowoczesne elementy. Powyginane, jak przez lawę włoskie lustro, w którym szklane jest nie tylko zwierciadło, ale i rama. Dekoracyjne chromowane kamienie, porozrzucane niby przypadkowo, jakby przyniosła je rzeka. Element wieńczący kompozycję, lampa – dwa kręgi światła, które wyglądają jak odbicie słońca w soczewce.

Hurtownia MeraTychy, ul. Przemysłowa 70, tel. 32 780 11 00, www.mera.eu.

Showroom KatowiceKatowice, Nowy Roździeń, Al. Roździeńskiego 199, tel. 32 493 18 50, www.mera-design.eu.