Pomagamy Paraolimpijczykom

Bażantowo Sport zostało mecenasem wydania kalendarza PARAOLIMPIJCZYCY na 2015 rok.

ZDJĘCIA: Dominik i Michał Świerkot z Dreamsphoto

PARAOLIMPIJCZYCY to pierwszy w kraju kalendarz ze sportowcami niepełnosprawnymi, który z takim rozmachem wskazuje na dwa główne problemy sportu paraolimpijskiego w Polsce: brak transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej oraz znikome zainteresowanie sponsorów. – Portrety w kalendarzu pokazują pięknych, silnych, atletycznych ludzi. Dlaczego nie mielibyśmy ich oglądać w telewizji? Przecież to idealni kandydaci na ambasadorów marek, którzy świetnie sprawdziliby się w kampaniach reklamowych – mówi Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, kalendarzowy luty.

Kalendarz wydrukowano w liczbie 300 sztuk. Większość nakładu trafiła do przedstawicieli władz państwowych, świata mediów i zarządów największych przedsiębiorstw. 17 egzemplarzy zostało sprzedanych w serwisie Charytatywni Allegro za łączną kwotę ponad 4000 zł (jeden z kalendarzy – z autografami sportowców osiągnął cenę 1000 zł!). – Zgodnie z założeniami, pieniądze ze sprzedaży przekazaliśmy na szkolenie sportowców niepełnosprawnych. Nasz wybór padł na Dorotę Bucław, niepełnosprawną tenisistkę stołową, ponieważ uzyskana kwota to w jej przypadku konkretne wsparcie. Pozwala na pokrycie kosztów rocznej opieki trenerskiej – wyjaśnia Karolina Hamer i zapowiada: na tym nie koniec przedsięwzięcia. – Już w maju zaprosimy internautów do podpisywania petycji poparcia dla transmisji z przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro; a w połowie roku rozpoczniemy prace nad kalendarzem na 2016 rok – wylicza.

Na kartach kalendarza na 2015 rok wystąpili: Katarzyna Rogowiec – biegaczka narciarska (styczeń), Karolina Hamer – pływaczka (luty), Tomasz Hamerlak – maratończyk na wózku (marzec), Małgorzata Asajewicz – pływaczka (kwiecień), Łukasz Wietecki – triatlonista (maj), Tomasz Rosik – pływak (czerwiec), Daria Bielska – rugbystka (lipiec), Mirosław Madzia – dyskobol (sierpień), Anna Omielan – pływaczka (wrzesień), Patrycja Haręza – szermierka (październik), Maciej Krężel – narciarz alpejski (listopad) i Janusz Rokicki – kulomiot (grudzień). Zdjęcia to dzieło Dominika i Michała Świerkotów z Dreamsphoto.

KALNDARZ_OK_Layout 1

KALNDARZ_OK_Layout 1

KALNDARZ_OK_Layout 1

KALNDARZ_OK_Layout 1

KALNDARZ_OK_Layout 1