Podróże Oliviera

Olivier’s Travels to okno na świat całego Bażantowa i okolic. Biuro podróży działa w Centrum Handlowym od początku jego istnienia. Prowadzi je Katarzyna Kania, która najpierw zamieszkała wraz z rodziną na osiedlu, a po paru latach postanowiła przekuć swoją pasję do podróżowania w biznes.

Katarzyna Kania wraz z mężem podróżowali od zawsze – po Europie przeważnie na własną rękę, a w dalsze rejony świata z biurami podróży. Kiedy nadarzyła się okazja postanowili przekuć pasję w biznes, wynajęli lokal w Centrum Handlowym Bażantowo i powiesili szyld – Olivier’s Travels. – Początki były bardzo trudne. Razem z apteką, przychodnią oraz „Piotrem i Pawłem” praktycznie rozkręcaliśmy to miejsce – wspomina Katarzyna Kania.

Teraz, po dekadzie, pusty wówczas parking przed Centrum Handlowym pęka w szwach od rana do późnego wieczora. A już za kilka lat, dzięki pętli tramwajowej, po wymarzone wczasy klienci będą przyjeżdżali już nie tylko samochodami.– Nasz klient jest świadomy; dokładnie wie, czego chce, mieszka w okolicach Kostuchny, Zarzecza, Podlesia i Piotrowic. Stale przybywa też mieszkańców samego Bażantowa. Wokół dużo się buduje, a już za chwilę otworzy się nowa część Centrum Handlowego. A im większa dostępność usług w jednym miejscu, tym klient chętniej przyjdzie – mówi Tomasz Kania.

A jakie kierunki dominują w podróżach z Olivierem?– Latem, przede wszystkim europejskie: Grecja i Hiszpania. Coraz więcej osób wraca do Egiptu, na popularności zyskują też Emiraty Arabskie i Oman. Zimą z kolei turyści najczęściej wybierają ciepłe kraje – Tajlandię, Dominikanę i Zanzibar.

Ogromną popularnością cieszą się też wyjazdy, które sami organizujemy – obozy sportowe i językowe latem i narciarskie zimą (lada chwila zaczniemy przyjmować zapisy na 2018 rok!) – wylicza Katarzyna Kania.Olivier’s Travels rozwija się razem z miejscem, w którym biuro powstało. Ma swoich stałych klientów, którzy dzielą się radością podróżowania i marzeniami o miejscach, które chcieliby odwiedzić i zobaczyć.

Olivier’s Travels

Katowice, ul. Bażantów 2tel. 32 353 02 03, www.olivierstravels.pl