Pięknie z Grazią

Skąd w Bażantowie tyle piękna? – Między innymi z dbałości o urodę – odpowiada Urszula Szajter, właścicielka Instytutu Urody Grazia, który od czterech lat działa w tutejszym Centrum Handlowym.

Tekst: Dorota Filosek
Zdjęcia: Bartłomiej Wnuk

Zaczęło się od akcesoriów dla jeźdźca i konia. Niewielkiego lokalu, który korespondował z największą pasją Urszuli Szajter – końmi. Jeszcze cztery lata temu prowadziła stadninę i jej uzupełnienie – salon Awil Horse, który choć działa do dzisiaj, to wyłącznie w formie sklepu internetowego. – Mówi się, że każdy koń dostosowuje się do właściciela i tak było w moim przypadku, razem przeszliśmy na emeryturę – śmieje się pani Urszula.

Tak w jej życiu pojawiła się kosmetyka, bo która kobieta nie chciałaby prowadzić takiego biznesu? Instytut Urody Grazia, który działa dzisiaj równolegle w dwóch lokalach w tak zwanym północnym pasażu Centrum Handlowego Bażantowo. Bezpośrednie sąsiedztwo Grazii to restauracja i masaże tajskie pod marką Thai-Pan oraz salon fryzjerski Agnieszki i Roberta Tokarczyków – idealne zestawienie!.

– Nasze klientki, to głównie mieszkanki Bażantowa i okolic, ale nie brakuje również pań ze śródmieścia i sąsiednich miast. W ostatnim czasie do Grazii zagląda też coraz więcej panów – mówi Urszula Szajter i dodaje. – Nasi klienci zgodnie przyznają, że to idealne miejsce dla salonu kosmetycznego: z jednej strony spokój, który daje zieleń, z drugiej strony parking, dzięki któremu można bezstresowo zostawić samochód. Idealna lokalizacja to pierwszy krok w budowie atmosfery intymności i ciszy, w której pośród świec można odpocząć i zadbać o swoje ciało.

Ambicją Grazii jest zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Nie ma więc roku bez nowości w ofercie, bo kosmetologia, to dziedzina, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Instytut Urody oferuje szeroki wachlarz usług kosmetycznych i aparaturowych: do twarzy, ciała, rąk i stóp.

Mimo szerokiej oferty, wizytówką Instytutu jest młody, wysoko wykwalifikowany zespół, specjalistki z zakresu kosmetologii i podologii. Teraz cała załoga Grazii przygotowuje się na przybycie fali nowych klientek, które pojawiają się w Centrum Handlowym Bażantowo razem z otwarciem każdego kolejnego lokalu w budynku CUBE. W Instytucie Urody trwa więc rekrutacja, a lista zapisów na zabiegi zdaje się nie mieć końca.

FullSizeRender 4

Kosmetologiczne innowacje w ofercie Grazii
Oprócz standardowych zabiegów, jak pielęgnacja twarzy i ciała, manicure, pedicure oraz wizaż, w służbie pięknu Grazia wykorzystuje szereg supernowoczesnych narzędzi.

Zaffiro
Zaffiro jest najnowszym osiągnięciem termoliftingu obecnie dostępnym na rynku. To urządzenie nowoczesne i innowacyjne. Zabiegi nim wykonywane dają natychmiastowe i długotrwałe efekty ujędrnienia skóry. Zaffiro łączy w sobie zaawansowane technologie: podczerwień, peeling wodny i nowoczesną kamerę pozwalającą na wykonanie diagnozy skóry.

Geneo
Urządzenie Geneo to przełomowa technologia firmy Pollogen, która wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu, zapewnia uzyskanie jednocześnie 3 efektów pielęgnacyjnych: złuszczania zewnętrznej warstwy skóry, wchłaniania podstawowych składników rewitalizujących skórę oraz naturalnego dotleniania skóry od wewnątrz.

Laser Ellipse Multi Flex+
Laser Ellipse Multi Flex+ to najnowsza technologia wykorzystująca zaawansowany system I2PL (Intensywnie Pulsującego Światła) drugiej generacji, która gwarantuje skuteczność i pełne bezpieczeństwo. Aparat określany jest jako „Złoty Standard” medycyny estetycznej ma zastosowanie m.in. w depilacji, przy zmianach pigmentowych, bliznach chirurgicznych oraz w przypadku skóry zniszczonej działaniem promieni słonecznych.

Endermologie LPG
Endermologia to zabieg medycyny estetycznej cieszący się coraz większą popularnością. Stanowi tzw. masaż podciśnieniowy, którego zadaniem jest wpływanie na tkankę łączną. Czym to skutkuje? Jędrną i odmłodzoną skórą pozbawioną cellulitu, redukcją tkanki tłuszczowej, organizmem oczyszczonym z toksyn, a nawet zmniejszonym bólem w różnych przypadkach.

 Instytut Urody Grazia: Katowice, ul. Puchały 6/6tel. kosmetyka: 570 401 410,  manicure/pedicure: 608 068 277e-mail: info@grazia-bazantowo.pl, www.grazia-bazantowo.pl.