Pełny stadion symfonicznie

Ten projekt od początku wymagał odwagi. Zaczęło się od ówczesnej dyrektor NOSPR, która pozwoliła, żeby w 2015 roku w wychuchanych murach nowiusieńkiej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zabrzmiał hip-hop bez cenzury. Po ponad 5 latach zabrzmi jeszcze potężniej, na Stadionie Śląskim w Chorzowie – pisze Radzimir Dębski, kompozytor, dyrygent i producent muzyczny.

Ogromny sukces przyszedł na długo przed pierwszym koncertem. Bilety wyprzedały się na pniu i ten scena- riusz powtarzał się w przypadku każdego kolejnego występu artystów w towarzystwie orkiestry NOSPR.

Teraz, gdy przygoda Miuosha z projektami symfonicznymi kończy się, były dwie opcje: ruszyć w trasę lub zorganizować jeden duży koncert. Podróżowanie z kilkudziesięcioma muzykami tak wziętej orkiestry jak NOSPR jest niemal niewykonalne, dlatego stanęło na jednym gigantycznym koncercie. I tak, 9 czerwca zagramy na Śląskim.

Projekt Miuosh x JIMEK x NOSPR od początku wymagał odwagi. Zaczęło się od ówczesnej dyrektor NOSPR – Joanny Wnuk-Nazarowej, która pozwoliła, żeby w wychuchanych murach nowiusieńkiej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zabrzmiał hip-hop bez cenzury. NOSPR odmawiał wielu wielkim tego świata, a przystał na współpracę z nami. Teraz porwaliśmy się na Stadion Śląski i wszystko wskazuje na to, że zapełnimy go po brzegi.

Największa wartość słuchania dobrej muzyki to obcowanie z dozą kontrastowości, bogactwem kolorów i technik. Ale też ze świeżością, a tę do brzmienia czerwcowego koncertu wniesie chociażby pogłos. W programach do modelowania akustyki zaczyna się od szafy, pokoju, dużego pomieszczenia itd., ale zawsze ostatnim presetem jest stadion. Jestem ogromnie ciekaw tego, jak ten materiał wybrzmi w tym miejscu.

MIUOSH, JIMEK, SMOLIK I NOSPR NA ŚLĄSKIM

9 czerwca Miuosh, JIMEK, Smolik i NOSPR zaprezentują swój wspólny projekt – „Scenozstąpienie” na Stadionie Śląskim. To ostatni koncert w ramach współpracy katowickiego rapera z Orkiestrą NOSPR, która rozpoczęła się w 2015 r. i okazała się ogromnym sukcesem. Wszystkie bilety na trybuny zostały wyprzedane. W sprzedaży zostały ostatnie wejściówki na płytę w cenie od 99 zł.