Nowy Bentley Bentayga wjeżdża na drogi Europy

Nowy Bentley Bentayga wjeżdża na drogi Europy w niezwykłych miejscach – od wypalonych w słońcu piasków Saint-Tropez po naturalne wybrzeże Sylt i górskie widoki St. Moritz. Wszystko w ramach  Bentley Summer Tour 2020.

Tegoroczny Summer Tour Bentley napędza nowa, imponująca Bentayga – SUV, który łączy nowy design z ogromnymi możliwościami i najnowszą technologią.

Pierwszy przystanek St. Moritz. Saint-Tropez i Sylt we wrześniu

Pierwszym przystankiem na trasie było St Moritz, gdzie nowa Bentayga została zaprezentowana w Grand Hotel des Bains Kempinski. Mieszczący się w kultowym budynku z 1864 roku hotel łączy w sobie europejski luksus i doskonałą obsługę, a to wszystko w pięknych sceneriach Szwajcarii.

Z kolei we wrześniu nowa Bentayga zadebiutuje w Cheval Blanc St-Tropez, a także w Benen-Diken-Hof na Sylt – słynnej z luksusu wyspie na Morzu Północnym.

Nowa Bentayga

Kluczowym elementem nowej Bentaygi jest jej uderzająco dynamiczny wygląd, który czerpie inspirację z nowego przekazu projektowego marki wprowadzonego w 3. generacji Continentala GT i w zupełnie nowym Flying Spurze. Te trzy samochody tworzą razem nową rodzinę, która jest wizualnie bardziej spójna niż kiedykolwiek wcześniej. Odważna stylistyka sprawia, że Bentayga doskonale prezentuje się na drodze. Większa, asertywna kratka matrix jest teraz bardziej wyprostowana i razem z agresywnym przednim zderzakiem podkreśla charakterystykę osiągów samochodu.

Tył nowej Bentaygi także przeszedł poważną transformację. Zwiększenie rozstawu tylnych kół o 20 mm, nowa obudowa lamp, szerokość tylnej klapy i tablica rejestracyjna przesunięta na dół zderzaka sprawiają, że auto zyskało bardziej przejrzysty wygląd.

Nowy model zostanie początkowo wprowadzony na rynek z podwójnie turbodoładowanym silnikiem benzynowym V8, oferującym osiągi supersamochodu zbalansowane z codzienną użytecznością: 542 KM i 770 Nm momentu obrotowego.

Bentley Bentayga – definicja sektora luksusowych SUV-ów

Wprowadzając Bentaygę na rynek w 2015 roku, Bentley zdefiniował nowy sektor luksusowych SUV-ów. Model wyznaczył wzorce jako pierwszy na świecie prawdziwie luksusowy SUV oferujący wrażenia rodem z GT, których nie ogranicza nawierzchnia drogi. W chwili premiery, Bentayga była najszybszym, najpotężniejszym i najbardziej ekskluzywnym SUV-em na świecie. Dzięki wiodącej w swojej klasie wydajności szeregu silników benzynowych, wysokoprężnych i hybrydowych, Bentayga zdobyła szereg ważnych międzynarodowych nagród i stanowiła aż 45 proc. globalnej sprzedaży marki Bentley. W ciągu ostatnich 5 lat, na rynku superluksusowych SUV-ów pojawił się szereg konkurencyjnych marek, jednak pomimo przybycia tych nowicjuszy to Bentayga pozostaje najlepiej sprzedającym się samochodem luksusowym w segmencie.