Nowe otwarcie w Centrum Handlowym Bażantowo

W połowie września otwarto pierwsze lokale w budynku CUBE, a to oznacza jeszcze więcej sklepów, restauracji i usług w ramach Centrum Handlowego Bażantowo, największego kompleksu handlowego w południowej części Katowic.

Otwarcie nowej przestrzeni handlowej w budynku CUBE sprawiło, że Centrum Handlowe Bażantowo stało się największym kompleksem handlowym na południu Katowic. Parter budynku zaprojektowano jako convenience retail park, co oznacza, że każdy z 25 lokali ma niezależne wejście i duże przeszklone witryny. Wszystkie łącznie zajmują powierzchnię 3,5 tys. mkw. Dodatkowo, klienci centrum mają do dyspozycji 350 miejsc parkingowych.

– Pierwsi najemcy zaczęli działać w połowie września, kolejni będą systematycznie uruchamiać swoje lokale – mówi Krzysztof Lasoń, prezes spółki Millenium Inwestycje, dewelopera Osiedla i Centrum Handlowego Bażantowo. Profil działalności najemców został tak dobrany, aby uzupełniał ofertę dotychczasowego Centrum. W budynku CUBE na przełomie września i października pojawią się więc dwie restauracje – włoska La Tavola i hiszpańska Albenca. Działają już natomiast kawiarnia Srebrna Łyżeczka i bar sushi Hirado Sushi.

Pacjentów przyjmują już przychodnia weterynaryjna iVET oraz Centrum Medyczne Signum, które przeprowadziło się do większego lokalu w ramach CH Bażantowo, przy okazji powiększając swoją powierzchnię ponad trzykrotnie (z 300 do 1 tys. mkw.). W budynku CUBE znajdą się także: drogeria Rossmann, salon RTV, AGD, IT Kotłowski Max Elektro Prime Store, pralnia 5ásec, biuro podróży Itaka, Optyk Okulista Signum, salon odzieży dla dzieci i młodzieży Guapo-Guapa, piekarnia–cukiernia Wygorzele, garmażernia Złoty Bażant, ekodelikatesy Natura i Zdrowie i salon alkoholi M&P Alkohole i Wina Świata.

schemat i powierzchnia_CS6

Dodatkowo, we wschodnim skrzydle obiektu, na trzech poziomach i powierzchni prawie 1,4 tys. mkw. znajdzie się atelier fotograficzne Dagma Photo, gdzie oprócz tradycyjnego pomieszczenia studyjnego znajdą się sale do fotografii produktowej oraz przeszklone akwarium do fotografii podwodnej.

CUBE, budynek z charakterystycznymi trzema kwadratowymi wieżami to nie tylko nowa przestrzeń dla handlu i usług, ale także apartamenty i lofty o powierzchni od 85 do nawet 400 mkw. Dla wygody właścicieli w części podziemnej zaprojektowano aż 180 samodzielnych garaży.