Noc i dzień w saunie w Bażantowo Sport

Sauna Day to formuła świetnie znana stałym bywalcom saunarium w Bażantowo Sport. Jesienią, w saunie będzie można spędzić już nie tylko dzień, ale i noc. Wszystko za sprawą Sauna Nights – serii specjalnych seansów prowadzonych od godz. 19 do 2 w nocy przez saunamistrzynię – Monikę Wielgosz z grupy Git-Art.

Tekst: Bartłomiej Wnuk

Nie ma pory roku, w której saunowanie jest szczególnie polecane. Podobnie, nie ma jednoznacznie ustalonej pory dnia. Z sauny, czy to mokrej czy suchej, można korzystać zarówno w zimie, jak i w lecie – tak w dzień, jak i w nocy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.Latem, dzięki saunowaniu lepiej znosimy upalne dni. – Najpierw dobrze nagrzewamy ciało, schładzamy początkowo letnią a następnie zimną wodą, a następnie nacieramy lodem. Dzięki temu, zamykamy pory i mniej się pocimy – tłumaczy Monika Wielgosz, saunamistrzyni z Git-Art.pl, która prowadzi seanse saunowe w Bażantowo Sport w każdy wtorek oraz w pierwsze dwa piątki i dwie niedziele w miesiącu.

Z kolei okres jesienno-zimowy sprzyja saunowaniu, gdy na dworze temperatura spada, a nam brakuje wakacyjnego ciepła. – Dogrzewamy się, a przez podniesienie temperatury ciała, zabezpieczamy organizm przed infekcją. Osoby regularnie korzystające z sauny rzadziej chorują – mówi Monika Wielgosz.

Już wkrótce z uroków sauny będzie można korzystać także po zmroku. Sauna Night pojawi się w grafiku Bażantowo Sport już w październiku. – To rozwinięcie formuły Sauna Day spa. Saunowanie rozpoczniemy o godz. 19, a skończymy około 2 w nocy, korzystając w tym czasie z ok. 10 seansów. Będziemy dobrze się bawić i korzystać z przygotowanego specjalnie na tę okazję cateringu – zapowiada saunamistrzyni. Jak podkreśla, jedzenie będzie w tym przypadku ważne, bo jeden seans to ubytek kaloryczny w postaci ok. 250 kilokalorii!!

Saunowanie z mistrzem
W saunach Bażantowo Sport seanse saunowe prowadzi m.in. Radosław Wielhorski – mistrz Polski saunamistrzów w kategorii drużynowej.

Sauna dla każdego!
Z seansów saunowych może skorzystać każdy klubowicz Bażantowo Classic Aqua lub Open oraz posiadacze programów Benefit czy OKsystem (za dopłatą). Wejście całodniowe!