Medical fitness w Bażantowo Sport: trenuj bezpiecznie pod okiem fizjoterapeutów

W Bażantowo Sport wystartował nowy cykl zajęć prowadzonych we współpracy z fizjoterapeutami Galen Rehabilitacja. Do wyboru są trzy programy profesjonalnych treningów: Fizjo Band, Fizjo Training i Trening Medyczny. Ćwicząc regularnie,  można m.in. zmniejszyć ryzyko problemów ze stawami i uniknąć endoprotezoplastyki!

Tekst: Wojciech Kubasik

Trening medyczny to zajęcia stworzone dla osób prowadzących siedzący tryb życia, które chcą rozpocząć swoją regularną aktywność fizyczną lub wznowić ją po przerwie, ale mają wątpliwości, które ćwiczenia mogą wykonywać, a których powinny unikać. Pod czujnym okiem fizjoterapeuty i przy pomocy rollerów i piłeczek do rollingu zostaną rozluźnione zbyt napięte mięśnie. Poprawiona zostanie także stabilizacja centralna i zostaną wypracowane prawidłowe wzorce ruchowe.

Trening funkcjonalny z fizjoterapeutą, to z kolei zajęcia dla osób aktywnych fizycznie, nacelowane na zadbanie o podstawy motoryki, korekcję wzorców ruchowych, wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych poprzez stopniowo wprowadzane progresje ćwiczeń. Przez duży nacisk na jakość wykonywanego ruchu, zajęcia mają na celu zminimalizowanie ryzyka kontuzji oraz poprawę efektywności ruchu, a tym samym poprawę wyników sportowych. Ostatni – Fizjo Band, to trening z fizjoterapeutą, gdzie podstawowym wykorzystywanym sprzętem są elastyczne gumy oporowe różnego typu: loopy, power bands i taśmy okluzyjne.

Zajęcia są urozmaicane dodatkowo o nowatorski sprzęt m.in. maty ślizgowe czy aquahit (tuby z wodą do treningu). Duży nacisk położony jest na korekcję wzorców ruchowych, które są podstawą skutecznego treningu. Dodatkową korzyścią zajęć jest zmniejszanie dolegliwości bólowych mięśni i stawów obwodowych dzięki użyciu taśm okluzyjnych, a wszystko to pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, dbającego o bezpieczeństwo treningu. Każdy trening kończy rolowanie mięśni.

FIZJO BAND
Osoby średnio zaawansowane w treningu.
– poprawa siły, wytrzymałości i mocy kończyn dolnych i górnych;
– poprawa stabilności tułowia oraz obręczy miedniczej;
– poprawa mobilności kończyn górnych oraz dolnych.

Gumy1 Gumy2 Gumy3 Gumy6

FIZJO TRAINING
Osoby regularnie aktywne fizycznie.
– poprawa siły i wytrzymałości kończyn górnych i dolnych;
– poprawa stabilności tułowia oraz obręczy miedniczej;
– poprawa wzorców ruchowych;4 poprawa mobilności stawów.

GaLeN2017_41Trening1 Trening4-1

TRENING MEDYCZNY
Osoby początkujące w treningu.
– poprawa mobilności stawów (techniki uelastyczniania mięśni, techniki mobilizacji kręgosłupa piersiowego, klatki  – piersiowej, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe tkanek miękkich);
– poprawa stabilności: trening stabilizacji centralnej (CORE), globalna praca korekcyjna z uwzględnieniem sąsiadujących segmentów łańcucha kinematycznego, wzmacnianie mięśni pośladkowych wielkich i średnich;
– torowanie prawidłowych wzorców ruchowych, prawidłowa postawa, prawidłowa praca mięśni, prewencja urazowa.

Trening medyczny1 Trening medyczny3

Wyjątkowa oferta w cenie karnetów!
Niezależnie od wyboru zajęć, każdy uczestnik rozpocznie swoją przygodę z medical fitness od badania fizjoterapeutycznego, które będzie powtarzane, by monitorować postępy. Co nie bez znaczenia: każdy program jest w cenie karnetów Classic Fitness i Open do Bażantowo Sport!