Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, Agnieszka Chylińska Pawbeats Orchestra, Spektakl Osy i Kodo One Earth Tour 2020

Sprawdźcie, jakie koncerty i imprezy plenerowe polecamy na zimę.

Krzysztof Zalewski Solo Act
21 i 22 grudnia 2019, godz. 19, NOSPR, Katowice
Krzysztof Zalewski to nietuzinkowy artysta. Laureat trzech Fryderyków, zdobywca trzech złotych płyt oraz dyrektor artystyczny dwóch ostatnich edycji Męskiego Grania nie stroni od muzycznych eksperymentów. Jego najnowszym projektem jest „Solo Act”, z którym debiutował w tym roku na warszawskim Torwarze. To koncert, podczas którego Krzysztof Zalewski, niczym człowiek orkiestra, zagra na wszystkich instrumentach, znajdujących się na scenie, m.in. bębnach, gitarze elektrycznej, gitarze akustycznej oraz innych instrumentach, tworząc w ten sposób szczególną muzyczną rzeczywistość. Koncert w budynku NOSPR będzie jednym z nielicznych w czasie jesiennej trasy koncertowej.

Katarzyna Nosowska – Zmalowane wrota
29 listopada 2019, godz. 20, MCK, Katowice
Katarzyna Nosowska to artystka, która w ostatnich latach wymykała się wszelkim ramom. Stała się najbardziej poczytną autorką w 2018 roku, rapowała na bijącej rekordy sprzedaży płycie „BASTA” i nadal nie przestaje wychodzić ze swojej strefy komfortu, dzieląc się ze światem swą wrażliwością. Jej najnowszy projekt – „Zmalowane wrota” nie będzie typowym monodramem, koncertem, ani tym bardziej stand-upem. W tym przypadku bardziej pasuje określenie „sit down”. W tej nietypowej dla siebie roli Nosowska opowie o tym, co ją dotyka, co na nią wpływa, o relacjach międzyludzkich i o tym, co tu i teraz. Będzie zabawnie, emocjonalnie, wzruszająco i na pewno mądrze.

Spektakl „Osy”
4 grudnia 2019, godz. 18 i 20.30, Teatr Śląski, Katowice
Reżyser Iwan Wyrypajew uważa „Osy” za swój najlepszy dramat. To historia dwóch mężczyzn i kobiety, którzy nie wiedząc, co zrobić z własnym życiem, ruszają w odważną i tragikomiczną podróż do świata splątanych relacji pomiędzy nimi samymi. Jak podkreślają krytycy, bywa bardzo śmiesznie, smutno i okrutnie, a miłosno-towarzyski trójkąt tworzony przez Magdalenę Boczarską, Dariusza Chojnackiego i Marcina Dorocińskiego sprawdza się w tym doskonale.

Pawbeats Orchestra – Koncert Marcina Pawłowskiego i jego gości
7 marca 2020, godz. 19, Katowice Miasto Ogrodów
Pawbeats, a właściwie Marcin Pawłowski to urodzony w Bydgoszczy kompozytor, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Autor płyt „Utopia”, „Orchestra”, „Chakra” w duecie z Kalim, czy też wydanej w 2018 roku „OUT”. Produkował również albumy dla m.in. Miuosha, Pih czy Kękę. Teraz, w swoim autor- skim projekcie muzycznym, spotka się na jednej scenie z Grubsonem, Dorotą Miśkiewicz, Mariką czy Klaudią Szafrańską. Dołóżmy do tego orkiestrę smyczkową i dostaniemy prawdziwą, muzyczną fuzję elektroniki z instrumentalistyką.

Kodo One Earth Tour 2020
18 marca 2020, godz. 19.30, NOSPR, Katowice
Kodo, legendarna japońska grupa bębniarzy, powraca do korzeni koncertem „Legacy”, z którym ruszyli w tournee po całym świecie. Jak zapowiadają artyści zespół na nowo zinterpretuje swoje niepowtarzalne utwory, które powstały w ciągu ostatnich 40 lat. Mają one dostarczyć mocnych i niezapomnianych wrażeń.

Agnieszka Chylińska – „Warto było szaleć tak!”
4 kwietnia 2020, godz. 18.30, Spodek, Katowice
Ćwierć wieku na scenie, wiele niezapomnianych hitów, zarówno w zespole O.N.A., jak i w projektach solowych. Agnieszka Chylińska jest nietuzinkową postacią polskiej sceny muzycznej. Wraz ze zmianą stylu, zmieniała się jej muzyka a wraz z osobistymi przeżyciami – teksty jej piosenek. Chylińska mówi wprost – przez te 25 lat na scenie dojrzewała wraz ze swoimi fanami i będzie czekać na każdego, kto przyjdzie na jej koncert, by ponownie wspólnie zaszaleć przy jej największych hitach.