Kompleksowa zmiana na lepsze w SOPOTORIUM

Już w pierwszych miesiącach funkcjonowania SOPOTORIUM widzimy, że efekt kilku-, kilkunastodniowego pobytu w resorcie jest zauważalny nie tylko w przypadku złagodzenia konkretnej dolegliwości, ale również w podejściu kuracjusza do własnego zdrowia – pisze Lucjan Lewandowski, dyrektor SOPOTORIUM Medical Resort. 

Lucjan Lewandowski
Absolwent filologii germańskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz zarządzania i marketingu w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. W latach 2015-2019 dyrektor Hotelu Haffner w Sopocie.

Zarówno lekarze, jak i pacjenci coraz częściej zauważają, że szersze, bardziej kompleksowe spojrzenie na zdrowie daje dużo lepsze efekty. W tym procesie znaczącą rolę zaczynają odgrywać dietetycy, psychologowie czy rehabilitanci, nierzadko sięgający po dobrodziejstwa natury takie, jak: wodolecznictwo wykorzystujące źródła mineralne, borowiny, inhalacje czy zioła. 

W zdrowym ciele zdrowy duch 

Podejście opierające się na założeniu, że organizm pacjenta i poszczególne sfery jego życia stanowią jednorodną całość, a leczenie polega na przywróceniu harmonii we wszystkich obszarach życia, nosi nazwę medycyny holistycznej. Ma ona wielowiekową tradycję, bo już Hipokrates był zdania, że pacjenta należy traktować indywidualnie, a stan fizyczny człowieka ma znaczący wpływ na jego psychikę i odwrotnie. 

W otoczeniu natury
SOPOTORIUM to nie tylko luksusowy wypoczynek i rozbudowana oferta kuracyjna. Atutem obiektu jest też wyjątkowe położenie w zacisznej i otoczonej zielenią dzielnicy miasta, tuż przy Sopockich Błoniach, zaledwie kilka kroków od brzegu szumiącego morza. 

 

Komfortowa przestrzeń
Jesteśmy przekonani, że dla zdrowia ciała i ducha niezbędny jest wartościowy sen. Stąd w trosce o wygodę gości naszego hotelu w Sopocie przygotowaliśmy aż 110 przestronnych pokojów jedno- i dwuosobowych oraz luksusowe apartamenty z komfortowymi łóżkami. Starannie zaaranżowane i wyposażone z dbałością wnętrza obiektu są idealnym miejscem wypoczynku po dniu pełnym oferowanych wrażeń.

Kompleksowo znaczy skuteczniej 

Obecnie w Polsce funkcjonuje niewiele miejsc, które traktują zdrowie równie kompleksowo. Większość ośrodków próbujących nawiązać do holistycznych tradycji działa jednak w szeroko pojętym segmencie medycyny alternatywnej, a ta bazuje zwykle na stosowaniu praktyk leczniczych, których skuteczność nie została udowodniona naukowo. Inny model działalności przyjęło SOPOTORIUM Medical Resort – czterogwiazdkowy hotel z rozbudowaną bazą medyczną, który od niedawna działa z sukcesami w zacisznej dzielnicy Sopotu. 

Doskonała kuchnia
W SOPOTORIUM wierzymy, że zdrowa dieta może iść w parze z doskonałym smakiem. Najlepszym na to dowodem są dania przygotowywane przez szefa kuchni Łukasza Szczepaniaka. Jako miłośnik kuchni polskiej i śródziemnomorskiej, z powodzeniem łączy smaki ich obu. Z sezonowych produktów tworzy wyśmienite dania, zawierające niezbędne witaminy i minerały.

Trwała poprawa dzięki pobytowi w SOPOTORIUM 

W SOPOTORIUM kuracjusze są otoczeni opieką doświadczonego zespołu terapeutycznego. W jego skład wchodzą wysokiej klasy specjaliści: lekarze różnych specjalności, fizjo- i fizykoterapeuci, psycholog oraz dietetyk. Eksperci współpracują, aby przywrócić harmonię we wszystkich obszarach życia kuracjusza. Co więcej, uczą kuracjuszy, jak zachować tę harmonię również po zakończeniu pobytu i terapii. Wszystko to w połączeniu z diagnostyką, nowoczesnymi technologiami medycznymi, a przede wszystkim, przy zastosowaniu leczniczych walorów natury – m.in. solanki z sopockiego Zdroju św. Wojciecha. 

Twoje Zdrowie
W SOPOTORIUM wiemy, że sekret zdrowia tkwi w równowadze ciała i ducha. Do jego osiągnięcia podchodzimy w sposób holistyczny. Wykorzystujemy cenne walory sopockiej solanki, zachęcamy do aktywności ruchowej, a także zmieniamy nawyki żywieniowe na lepsze.Twój relaks
SOPOTORIUM to także wyjątkowa przestrzeń relaksu dla wszystkich spragnionych odprężenia. Z myślą o potrzebach gości stworzyliśmy bogatą ofertę regeneracyjną. Zachęcamy do skorzystania z zabiegów na twarz i ciało oraz masaży relaksacyjnych czekających w strefie spa naszego resortu.