Kokony obrastają, otulają, chronią

– Każdy wytwarza czasem kokon – pancerz ochronny pozwalający na „przezimowanie” myśli, emocji, doznań – uważa Beata Mendrek, której fotografie w czerwcu będzie można zobaczyć w Galerii Katowice

Beata Menderek
Członek zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF, wykładowca w szkołach fotografii w Katowicach, Zabrzu i Tychach, organizatorka kursów i warsztatów fotograficznych. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego w Katowicach, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych.

Już w czerwcu Galeria Katowice przeniesie swoich gości w świat konceptualnej fotografii Beaty Mendrek. Razem z artystką zajrzymy do środka, dotkniemy tajemnicy i zarazem zwyczajności tego, co ukryte wewnątrz. „Kokony obrastają, otulają, chronią. Pozwalają na powolne dojrzewanie myśli. Dają możliwość przeczekania w ciszy, niezauważenie i wewnętrznie. Z zewnątrz szare i nieciekawe, nie przyciągają uwagi, nie poruszają i nie zachwycają” – pisze fotografka.

Wernisaż wystawy Beaty Mendrek odbędzie się 6 czerwca o godz. 18:30 w Galerii Katowice ZPAF Okręg Śląski przy ul. św. Jana 10 (II piętro). Ekspozycję będzie można oglądać do końca czerwca, od środy do piątku w godz. 17-20.