Floating, czyli relaks absolutny

Mimo, że początki floatingu sięgają lat 50. XX wieku, w Polsce nadal korzystanie z kapsuł, które pozwalają w pełni odciąć się od bodźców świata zewnętrznego to przeżycie, którego doświadczyli nieliczni. Pora to zmienić – kapsuły do floatingu pojawią się w Centrum Handlowym Bażantowo już w lipcu. Będzie tam można każdego dnia korzystać z sesji floatingowych jak również zapoznać się z ofertą handlową oraz złożyć zamówienie na wybrany przez siebie model urządzenia

Tekst: Paweł Krzywański

Rośnie zapotrzebowanie na głęboki relaks i szybką regenerację. Wszystko przez stres i przebodźcowanie, które są efektem długotrwałej niedrożności informacyjnej.

Odpowiedź na stres i przebodźcowanie

Odpowiedzią na to jest floating i choć nie ma dobrego, dosłownego tłumaczenia słowa „floating”, mówi się o „unoszeniu się na wodzie” a nawet „lewitacji”. Floating to nic innego, jak izolacja od środowiska zewnętrznego w kapsule floatingowej napełnionej ciepłą wodą (w temperaturze ciała) i kosmetyczną solą Epsom. Roztwór ma wyporność znacznie większą niż Morze Martwe i pozwala na unoszenie się na wodzie przy braku grawitacji, światła, dźwięków czy zapachów. Wszystko to tworzy zupełnie unikatowe środowisko gwarantujące najgłębsze odprężenie i pełną rewitalizację ciała i umysłu.

Od histerycznego śmiechu po łzy szczęścia

Śmiało można rzec, że floating jest najwyższą formą relaksu, jaką można uzyskać na ziemi w warunkach grawitacji. Pierwsze odczucia balansują od histerycznego śmiechu po łzy szczęścia. Bardzo często podczas sesji na skutek całkowitego rozluźnienia organizmu dochodzi do zaśnięcia –  mózg nie znajdując wokół żadnych bodźców, po prostu się „wyłącza”. Ze względu na szerokie zastosowanie, odbiorcami terapii są przede wszystkim przedstawiciele różnych branż i zawodów, zwłaszcza tych, w których ludzie funkcjonują w warunkach stresu i psychicznego zmęczenia np: bankowcy, traderzy, dyrektorzy i prezesi firm, kadra menadżerska, pracownicy korporacji, informatycy, księgowi – ludzie pracujący intensywnie, pod presją, w warunkach ciągłego skupienia i długotrwałej koncentracji.

Floating zapewnia najgłębsze odprężenie i pełną rewitalizację ciała i umysłu


Świat sportu pokochał floating

Floating ma ogromne zastosowanie kliniczne przy różnych chorobach i dolegliwościach oraz stanowi wyjątkowy sposób na osiągnięcie relaksu. Kapsuły do floatingu można znaleźć w ośrodkach odnowy biologicznej, ekskluzywnych hotelach i w prywatnych posiadłościach. Odkąd zauważono, że terapia REST zwiększa sukcesy zawodowe w świecie profesjonalnego sportu, korzystają z niej również sportowcy wielu dyscyplin, np. zawodnicy futbolu amerykańskiego, członkowie klubów piłkarskich (m.in. AC Milan), kolarze, siatkarze, i tenisiści (floating zapewnia wsparcie w czasie treningów, regenerację potreningową oraz odpowiednio przygotowuje psychologicznie).

Zastosowanie kliniczne

Ze względu na znakomite efekty przeciwbólowe, regeneracyjne terapia dobrze służy wszystkim korzystającym z rehabilitacji, skracając znacznie czas jej trwania, a obniżane dzięki temu koszty leczenia idą w parze z szybszym powrotem do zdrowia. Floating dobrze wspiera osoby z lekką depresją, a także cierpiące na bezsenność.

Z HISTORII FLOATINGU
Za pomysłodawcę Terapii Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej REST, którą jest właśnie floating, uznaje się amerykańskiego psychiatrę, psychoanalityka, neurobiologa, filozofa i pisarza – dra Johna C. Lilly. Prowadził on szerokie badania nad ludzką świadomością przy użyciu różnych metod. To właśnie on w 1954 roku, w NIMH (National Institute of Mental Health), pragnąc dokonać pełnej izolacji ludzkiego umysłu od bodźców zewnętrznych, rozpoczął pracę nad pierwszą na świecie kabiną do floatingu. Był to prostej budowy wyciemniony oraz dźwiękoszczelny zbiornik wypełniony ciepłą słoną wodą (o temperaturze zbliżonej do ludzkiego ciała). W tym zbiorniku na długie godziny zamykał swoich pacjentów. Jako pierwsi z kabiny korzystali właśnie John C. Lilly oraz jego koledzy naukowcy. Okazało się, że mimo prostoty pierwszego zbiornika, jego użytkownicy osiągali stan pełnego relaksu i spokoju. Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji powstała terapia REST (Restricted Environmental Stimulation Therapy), znana z tej nazwy do dziś. W kolejnych latach były prowadzone dalsze badania, wprowadzane udoskonalenia. W końcu,w latach 70. po wielu próbach, stworzona została profesjonalna kapsuła do floatingu.

 

FLOATING POLAND już w LIPCU w Bażantowie!

FLOATING POLAND – pod takim szyldem już w lipcu w budynku CUBE w Centrum Handlowym Bażantowo powstanie punkt, w którym będzie można kupić kapsułę do floatingu lub spróbować zabiegu na miejscu. FLOATING POLAND to ponad 300 mkw. powierzchni, 4 pomieszczenia do sesji floatingu, recepcja, biuro sprzedaży, poczekalnia oraz pomieszczenia przed i pofloatingowe.