Estetyczne rolowanie z Hirado Sushi

Zakupy się wydłużyły i brakuje pomysłu na kolację? Może coś, czego dawno lub jeszcze nigdy nie było? Na przykład coś japońskiego? Żaden problem. Od 15 września w nowej części Centrum Handlowego Bażantowo działa Hirado Sushi.

Tekst: Łukasz Respondek

W lokalu może i trudno uczyć japońskich sztuk walki, ale idealnie nadaje się on do… rolowania. Ryżu, ryb, owoców morza, warzyw i wszystkich innych składników, które sprawiają, że sushi jest tak wyjątkowe. Mikołaj Kabza i Wojciech Handwerker doskonale poczuli klimat tego miejsca. A że wcześniej, pracując w innych restauracjach, świetnie radzili sobie z japońską kuchnią, to pomysł na własny biznes przyszedł bardzo szybko.

Hirado Sushi na razie przygotowuje zestawy wyłącznie na wynos. Jednak tego typu potrawy, co jest ich ogromną zaletą, nie tracą na jakości podczas dowozu. Inne atuty? Na pewno czas oczekiwania oraz obszar dowozu. – Poza tak oczywistą jakością, dla nas bardzo ważna jest estetyka. Podchodzimy do niej bardzo solidnie, bo w przypadku sushi, to jeden z najistotniejszych elementów – podkreśla Kabza. – W przyrządzaniu potraw japońskiej kuchni dużo można osiągnąć, rozmawiając z klientami o smaku i oczekiwaniach. Staramy się tym kierować – dodaje.

Menu zostało oparte na łososiu, krewetkach, tuńczyku, rybach maślanych oraz owocach morza. Dodatkowo lokal oferuje zestawy wegetariańskie oraz dla dzieci i kobiet w ciąży. Wystrój lokalu został oparty na czterech kolorach: szarym, czarnym, białym i czerwonym. Całość ociepla drewno, rośliny, zdjęcia potraw i światło.

Właścicielom zależało, żeby to miejsce było przyjemne oraz przyjazne dla wszystkich. – Chcemy, aby sushi było bardziej dostępne – uważa Handwerker. – Mimo że te potrawy są w Katowicach od wielu lat, a restauracji jest już kilka, to wielu ludzi dalej, z różnych względów, nie jadło sushi. Liczymy, że dzięki naszej otwartości, to się zmieni – przyznaje.

Hirado Sushi: Katowice, ul. Bażantów 6CT: 608 061 539E: sushihirado@gmail.com, www.hiradosushi.pl.