EKG: różnorodność i frekwencyjny rekord

Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz Spodek po raz kolejny stały się miejscem spotkań przedsiębiorców, ekspertów, polityków i liderów opinii, którzy wzięli udział w IX Europejskim Kongresie Gospodarczym. Przez trzy dni w Katowicach odbyły się 132 sesje z udziałem 700 prelegentów.

Dyskusjom na tematy związane m.in. z pozycją Polski na arenie międzynarodowej, rozwojem gospodarczym czy inwestycjami przysłuchiwało się 9 tysięcy osób, w tym 660 przedstawicieli mediów. To frekwencyjny rekord.

– Ta różnorodność spojrzenia na poruszane przez nas tematy stanowi ogromną wartość tego przedsięwzięcia, generuje pomysły i pozwala obserwować trendy, które będą oddziaływać na gospodarkę w najbliższym czasie – uważa Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

FullSizeRender 3

Wśród tematów wiodących podczas EKG nalazły się m.in. nowy pomysł na Europę – przemiany polityczne w Unii, gospodarka po Brexicie, kryzys w postrzeganiu liberalnego kapitalizmu i hierarchia wartości w gospodarce w dobie nowych pokoleń pracowników. W agendzie Kongresu nie zabrakło również sesji poświęconych finansom, innowacjom, technologii, energetyce, górnictwu, samorządności i polityce regionalnej, infrastrukturze, nieruchomościom czy ochronie zdrowia.