Drożdże wzbogacone w chrom mogą ograniczyć ochotę na słodycz

Czy czujesz przez cały czas nieodpartą ochotę na coś słodkiego? Czy podjadasz między posiłkami? Suplement chromu do codziennego stosowania może rozwiązać ten problem, a nawet pomóc w utracie wagi

Przestań się ganić za słaby charakter. Przestań mieć do siebie pretensje. Niepohamowana ochota na słodycze i słodzoną żywność nie musi być objawem braku silnej woli, a niedo- boru chromu. Ludzie, u których występuje niedobór tego pierwiastka zwykle mają bardzo silną potrzebę jedzenia słodyczy, więc nie traktuj się zbyt ostro.

Skąd ta ciągła ochota na słodycze?

Jeśli problemem jest niedobór chromu w organizmie, możesz w łatwy sposób skorygować problem. Istnieje jeden prosty sposób na biochemiczny brak równowagi, a do tego odpowiedni w każdym przypadku! Wystarczy przyjmować drożdże wzbogacone w chrom w postaci suplementu.

Organizmowi brakuje energii

Każdy posiłek zawiera pewną ilość cukru i ten cukier jest istotnym źródłem energii dla komórek. Aby uniknąć rozkładu cukru wewnątrz komórek, organizm produkuje insulinę, która w normalnych warunkach pomaga metabolizować cukier wewnątrz komórek. Aby tak się stało, potrzebny jest chrom, ponieważ chrom i insulina działają razem jako zespół. Chrom „odblokowuje” komórki od wewnątrz, pomagając insulinie w transporcie cukru do komórek z większą prędkością. W warunkach niedoboru chromu ten mechanizm działa nieprawidłowo i komórki nie otrzymują tyle energii, ile potrzebują do normalnego funkcjonowania.

Najłatwiejszy test na świecie

Problemy z nadwagą połączone z potrzebą jedzenia słodyczy mogą być objawem niedoboru chromu. Jeśli ochota na słodycze występuje zwykle popołudniami, a w następstwie pojawia się uczucie silnego zmęczenia, nawet po zjedzeniu posiłku, prawdopodobnie jest to związane z tym, że cukier jest skupiony we krwi zamiast przedostawać się do komórek, gdzie jest potrzebny. Można wykonać prosty test, przyjmując suplement chromu przez kilka tygodni i obserwując własny organizm.

Czuć się lepiej, wyglądać lepiej

Jeśli rzeczywiście wystąpił niedobór chromu, suplement będzie mieć wpływ na apetyt. Zniknie przymus jedzenia słodyczy, ponieważ zwiększone spożycie chromu poprawia wrażliwość na własną insulinę, a po rezygnacji ze słodyczy jest większe prawdopodobieństwo utraty wagi. Ustabilizowanie poziomu cukru we krwi (tzn. gdy cukier może być wchłonięty z krwiobiegu i przeniesiony do wnętrza komórek) zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, której ryzyko wzrasta u osób ze zbyt dużą ilością tłuszczu trzewnego, podwyższonym poziomem cukru we krwi, nadciśnieniem, podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi i innymi objawami słabego metabolizmu.