Czułyśmy się dopieszczone

Anna Markiewicz (65 lat) razem ze swoją 90-letnią mamą Haliną Gomulską były wśród pierwszych gości SOPOTORIUM. Do Sopotu przyjechały z Enklawy Kryształowej na osiedlu Bażantowo. Jak same przyznają: do Katowic wróciły młodsze o 10 lat TEKST: Bartłomiej Wnuk
ZDJĘCIA: Bartłomiej Zylla i archiwum Aliny Markiewicz

W SOPOTORIUM zameldowały się 1 lipca 2020 roku – w dniu otwarcia resortu. Dzieci wykupiły im pobyt na 7 dni, ale tak im się spodobało w Sopocie, że zostały 10. – Było tak cudownie, że nie chciało się wyjeżdżać – wspomina Anna Markiewicz. 

Wśród pierwszych gości hotelu 

Nikt przed nami nie korzystał z naszej łazienki, nikt nie spał w łóżkach. Bycie wśród pierwszych gości nowiusieńkiego hotelu to wspaniałe doświadczenie – mówi z kolei Halina Gomulska. 

DO SOPOTORIUM Z PUPILEM
Nie wyobrażasz sobie wakacji bez swojego psa? W SOPOTORIUM możesz odpoczywać razem ze swoim pupilem!

 

Młodsze o 10 lat 

Jak przyznają matka i córka, z Sopotu wróciły młodsze o 10 lat. – Basen, krioterapia, kąpiele solankowe, masaże, bioprądy. A to wszystko w towarzystwie przemiłych ludzi. Wszyscy z obsługi interesowali się nami, dopytywali, czego nam trzeba, czułyśmy się naprawdę dopieszczone – relacjonuje Anna Markiewicz. 

Plażą do Gdańska 

Katowiczanki dawno nie były w Sopocie, więc w planie pobytu nie zabrakło solidnego rekonesansu miasta. – Widziałam wszystko, co trzeba zobaczyć, jak molo czy „Monciak”, ale najbardziej przypadł mi do gustu klimat Górnego Sopotu, pełnego przedwojennych willi. Warto się tam „zgubić” na kilka godzin – poleca Anna Markiewicz. – Pogoda była spacerowa, dni długie, a plaże puste, więc codziennie spacerowałam też brzegiem morza do Gdańska, po 12-14 km – dodaje. 

Popołudnia i wieczory na balkonie 

Każde popołudnie i wieczór to z kolei długie godziny lektury na balkonie oraz zabawy z yorkiem Kubusiem, który towarzyszył seniorkom podczas całego pobytu. 

Z ENKLAWY DO SOPOTORIUM
Enklawa Kryształowa na osiedlu Bażantowo w Katowicach to mieszkania dla seniorów dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Każdy z mieszkańców jest właścicielem swojego mieszkania i sam decyduje o wszystkich swoich sprawach, dysponując czasem według własnego uznania. Kryształowa zapewnia pełną prywatność i samodzielność, a udogodnienia i opcjonalny serwis podwyższają komfort życia.