Berliner Philharmoniker, Koncert Sylwestrowy, Tribute to: Zbigniew Wodecki by Wodecki Twist Festival, Ożenek i Rockowe Kobiety

Sprawdźcie, jakie koncerty i imprezy plenerowe polecamy na zimę.

Berliner Philharmoniker
20 lutego 2019, godz. 20, NOSPR, Katowice
Bilety: od 70 zł
Jedna z najwspanialszych orkiestr symfonicznych na świecie – Berliner Philharmoniker – w lutym wystąpi w NOSPR. Czołowi europejscy muzycy przywiozą do Katowic interpretację monumentalnej symfonii oraz nastrojowe brzmienia impresjonistów. Filharmonicy z Berlina, którzy od początku istnienia orkiestry współpracują z najwybitniejszymi dyrygentami świata, tym razem wystąpią pod batutą kanadyjskiego dyrygenta. Maestro Yannick Nézeta-Séguin, który poprowadzi koncert, jest dyrektorem muzycznym nowojorskiej The Metropolitan Opera, montrealskiej Orchestre Métropolitain i dyrygentem Philadelphia Orchestra. W Katowicach w wykonaniu Berlińczyków usłyszymy „La Mer” Claude’a Debussy’ego i „V Symfonię B-dur” Sergieja Prokofiewa. Claude Debussy w „La Mer” za pomocą najbardziej wyrafinowanych środków brzmieniowych i technik oddał grę światła, ruch i siłę żywiołów – wody i powietrza. V Symfonia B-dur Siergieja Prokofiewa to z kolei monumentalne dzieło opiewające „wolnego i szczęśliwego człowieka, jego potężne siły, jego szlachetność, jego duchową czystość”.

Koncert Sylwestrowy 2018
31 grudnia, godz. 21, Teatr Rozrywki, Chorzów
Bilety: od 270 zł
Koncerty sylwestrowe to długoletnia tradycja w Teatrze Rozrywki. Tym razem kończący rok występ zapowiada się wyjątkowo. Repertuar wybiorą bowiem widzowie, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych utworzą listę przebojów, które wybrzmią na Dużej Scenie w sylwestrową noc. Wśród muzycznych propozycji są m.in. musicale i operetki, polski rock lat 80., piosenki z ulubionych filmów oraz Beatlesi, Stonesi i inni. Nie zabraknie utworów z „The Rocky Horror Show” czy „Evity”, piosenek Maanamu, Annie Lennox, Gipsy Kings i Dżemu. W koncercie weźmie udział cały zespół Teatru Rozrywki, gościnnie wystąpi Elżbieta Okupska i – jako prowadzący koncert– Artur Andrus. Kilkugodzinny koncert wypełni czterdzieści wybranych hitów w nowej oprawie wokalno-instrumentalno-choreograficznej. Potem odbędzie się zabawa taneczna na dwóch parkietach.

Tribute to: Zbigniew Wodecki by Wodecki Twist Festival
13 stycznia, godz. 20.30; NOSPR, Katowice
Bilety: od 90 zł
Po sukcesie koncertu inaugurującego pierwszą edycję Wodecki Twist Festiwal w Krakowie, ten wyjątkowy projekt pamięci Zbigniewa Wodeckiego, zawita także do Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Szczecina, Lublina, Torunia, Gdyni i Katowic.Podczas koncertu w Katowicach na scenie pojawią się: Kuba Badach, Igor Herbut, Alicja Majewska, Mariusz Patyra, Ania Rusowicz, Beata Rybotycka, Zdzisława Sośnicka oraz Sławek Uniatowski. Ideą koncertów jest spotkanie wykonawców nie tylko z muzyką patrona wydarzenia, ale i z nim samym. Widowiska są bowiem oprawione wyjątkowymi materiałami archiwalnymi. Podczas każdego koncertu nie zabraknie najpiękniejszych duetów, wielkich przebojów z ogromnego i różnorodnego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Pojawią się także muzyczne niespodzianki, a wszystko w nowej odsłonie i wspaniałych, specjalnie przygotowanych aranżacjach.

Ożenek
26 grudnia, godz. 17; 27 grudnia, godz. 19, Teatr Śląski, Katowice
Bilety: od 25 zł
Opera „Madame Butterfly” przez wielu jest uważana za najsłynniejsze dzieło Giacoma Pucciniego. Powstała ponad 100 lat temu, ale do dziś wypełnia po brzegi sale na całym świecie. To uniwersalna opowieść o miłości, wojnie i przepaści, jaka dzieli kulturę wschodu i zachodu.To historia młodego oficera Pinkertona, który na pokładzie statku „Abraham Lincoln” cumuje w porcie Nagasaki. Beztroski mężczyzna jest zauroczony kulturą orientu i rozrywkami, jakie oferuje XIX-wieczna Japonia. Jako jedną z nich traktuje znajomość z młodziutką gejszą Cio-cio-san, którą nazywa Butterfly.

Rockowe Kobiety
15 lutego 2019 r., Spodek, Katowice
Bilety: od 69 zł
Po rocznej przerwie w katowickim Spodku odbędzie się trzecia edycja koncertu Rockowe Kobiety. Tym razem na scenie zobaczymy Agnieszkę Chylińską, Kasię Kowalską i Rudą Red Lips. Podczas koncertu, który porywa to tańca wystąpią trzy charyzmatyczne rockwomen: była wokalistka zespołu O.N.A., która postawiła na karierę solową; laureatka Fryderyków, Super Jedynek i MTV European Music Awards a jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów żeńskich polskiej sceny muzycznej oraz Ruda, która kilka lat temu szturmem podbiła stacje radiowe hitem „To co nam było”.