Bentley GT Convertible – esencja luksusu

Bentley wie wszystko o tworzeniu najbardziej stylowych i eleganckich grand tourerów. Efekt? Najnowszy GT Convertible jest esencją luksusu i prezentuje się znakomicie zarówno „z”, jak i „bez” dachu.

Tekst: Redakcja
Zdjęcia: Bentley Katowice

Do sezonu letniego jeszcze daleko, ale Bentley już zameldował gotowość do dalekich i bliskich wypadów, w których niekoniecznie musi chodzić o góry czy morze, ale o samą przyjemność jazdy. Do polskich salonów brytyjskiej marki wjeżdża właśnie nowy Continental GT Convertible, czyli grand tourer, który równie dobrze prezentuje się „z”, jak i „bez” dachu.

Na porównanie wystarczy jeden postój „na czerwonym” – dach składa się w 19 sekund. Nie trzeba zresztą stawać, bo funkcja działa do prędkości 50 km/h. Jak przystało na brytyjski kabriolet, w którego ojczyźnie pogoda również nie należy do najłaskawszych, auto ma system ogrzewania szyi, który pozwala cieszyć się jazdą bez dachu także w niższych temperaturach.

Pod długą maską samochodu umieszczono dobrze znany silnik W12 o pojemności 6 litrów. Jednostka współpracuje z 8-biegową, dwusprzęgłową przekładnią oferując 635 KM maksymalnej mocy, czyli tyle samo, co w wersji z twardym dachem. Osiągi? 333 km/h prędkości maksymalnej i 3,7 s od 0 do 100 km/h.

Czy jednak dżentelmenom wypada się aż tak spieszyć? Zajrzyjmy więc do wnętrza. To, podobnie, jak w coupe, onieśmiela. Jest klasycznie, analogowo, a poszczególne detale pieszczą zmysły. 

Dokąd więc jedziemy? Z dachem czy bez?

Bentayga Speed – najszybszy SUV na świecie

Bentley stworzył najszybszego SUV-a na świecie – Bentaygę Speed. Samochód z 6-litrowym silnikiem V12 o mocy 635 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 s, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 306 km/h. Po raz pierwszy auto można było zobaczyć podczas salonu samochodowego w Genewie. Niebawem trafi do sprzedaży, także w polskim salonie  Bentleya – w Świętochłowicach (Bentley Katowice).