Bentley Bentayga Hybrid: w stronę elektryfikacji

Pierwsi klienci Bentleya podróżują już już swoimi Bentaygami Hybrid. To podróż w przyszłość, bo pierwsza na świecie prawdziwie luksusowa hybryda typu plug-in to wstęp do elektryfikacji marki.

Ręcznie wykonana w Crewe w Anglii hybryda Bentayga została wyrzeźbiona z eleganckim i ponadczasowym oddaniem, które doskonale równoważy atletyzm z pewnością. Najbardziej luksusowy SUV na świecie ma też najlepszą na świecie kabinę, która jest uosobieniem nowoczesnego brytyjskiego wzornictwa i poddaje się całemu szeregowi unikalnych opcji personalizacji.

Zasięg: 747 km

Bezproblemowa wydajność, pewność prowadzenia i napęd na wszystkie koła zapewniają wyjątkowe wrażenia z jazdy, które łączą w sobie spokój cichego podróżowania z najwyższym poziomem komfortu i osiągów. Wydajny silnik E Bentayga Hybrid działa zarówno jako silnik elektryczny, jak i generator prądu, oferując moc szczytową 94 kW i moment obrotowy 400 Nm. Łączny zasięg auta to 747 km.

Trzy tryby hybrydowej jazdy

Najnowsza wersja znakomicie wyposażonego SUV-a firmy Bentley ma trzy hybrydowe tryby jazdy. W trybie EV Drive jest on napędzany wyłącznie energią dostarczaną z akumulatora do kół za pośrednictwem silnika elektrycznego. W trybie hybrydowym samochód wykorzystuje informacje z systemu nawigacji, aby inteligentnie zoptymalizować zużycie energii z akumulatora i silnika benzynowego, zapewniając maksymalną wydajność i zasięg. Natomiast w trybie Hold wykorzystanie mocy silnika i energii elektrycznej jest zbilansowane w celu utrzymania zasięgu elektrycznego do późniejszego wykorzystania – na przykład przy wjeździe do miasta. We wszystkich trybach energia jest odzyskiwana do akumulatora poprzez regenerację podczas zmniejszenie prędkości.

Zmiany w Crewe

Bentayga Hybrid stanowi nowy rozdział dla firmy Bentley, przyjmując nowe praktyki pracy, procedury testowe i specjalistyczne szkolenia, których podjęło się ponad 3000 pracowników firmy Bentley. Rozbudowywana siedziba główna Bentley w Crewe również ewoluowała, a zmiany w infrastrukturze obejmowały dodanie ponad 50 punktów ładowania w całym zakładzie.

W stronę elektryfikacji

Bentley koncentruje się na zapewnieniu zrównoważonej, luksusowej mobilności, dlatego też zmienił priorytety swojego planu modelowego, aby przyspieszyć podróż w kierunku elektryfikacji w celu zaoferowania hybrydowej lub elektrycznej wersji wszystkich modeli do 2023 roku. Marka ma na celu wprowadzenie pierwszego w pełni elektrycznego Bentleya przez 2025.