In Coropore: tu rozwiniesz skrzydła

In Corpore – placówka kojarzona przede wszystkim z dziećmi, od początku istnienia świadczy pomoc pacjentom w każdym wieku. W marcu powstała tam nowa przestrzeń: Personalne Centrum Rozwoju, poświęcone wyłącznie dorosłym.

Początek wiosny to idealny czas na nowe życiowe otwarcie. Chcąc zadbać o kondycję fizyczną i sylwetkę, wiele osób zaczyna biegać i jeździć na rowerze. – Dla uzupełnienia, w In Corpore proponujemy fitness dla ducha, aby w pełni rozwinąć skrzydła – mówi dr Iwona Sosnowska-Wieczorek, dyrektor Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore oraz prezes Fundacji In Corpore.

Do współpracy z Personalnym Centrum Rozwoju In Corpore zaproszenie przyjęli najwybitniejsi specjaliści z różnych dziedzin medycyny i nie tylko. Zarówno osoby wcześniej związane z In Corpore, jak również nowe postaci. Są w tym gronie neurolodzy, psychiatrzy, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień, psychologowie, fizjoterapeuci, neurologopedzi, coachowie, specjaliści jogi i medytacji, choreoterapeuci, dietetycy, trenerzy zdrowego stylu życia, specjaliści ds. wizerunku, a nawet stomatolodzy! – Chcemy, aby Personalne Centrum Rozwoju tętniło życiem od rana do wieczora, pracując holistycznie nad metamorfozą naszych podopiecznych – tłumaczy dr Sosnowska-Wieczorek.


 

Bilateralna integracja, rehabilitacja i fizjoterapia

Bilateralna integracja to współpraca obu półkul mózgu oraz koordynacja stron ciała. Wykonując konkretne schematy ruchowe, możemy stymulować nasz mózg, tak żeby wzmocnić połączenia między półkulami, osiągając w ten sposób wyższy poziom koordynacyjnych zdolności motorycznych. Systematyczne ćwiczenia bilateralnej integracji wzmacniają też zdolności poznawcze, co przekłada się na umiejętności skupienia uwagi, czytania i pisania.

Choreoterapia

Taniec jest instrumentem naszej ekspresji, a ciało zawsze do nas przemawia, nie zawsze jednak go słuchamy i poświęcamy należną mu uwagę. Warsztaty rozwojowe o charakterze terapii przeztaniec i ruch to możliwość wsłuchania się w głos ciała, potrzeb i emocji. Wszak, ciało bardzo dobrze pamięta wszystkie nasze doświadczenia i przeżycia, a każda emocja ma w nim swój motoryczny odpowiednik. Choreoterapia to fascynująca metoda terapii tańcem i ruchem, integrująca ciało, umysł i ducha.

Praktyka jogi

Współczesny świat jest bardzo wymagającym partnerem. Wciąż rośnie liczba spraw do załatwienia, zadań i wyzwań, które musisz podjąć. Stres i tempo życia powodują zmęczenie, gonitwę myśli, bóle głowy i dolegliwości ciała. Zmniejsza się sprawność umysłu, słabnie kondycja fizyczna. Prostym i skutecznym sposobem na przywrócenie harmonii myśli, emocji i ciała, na podniesienie efektywności i odporności psychofizycznej jest regularna praktyka jogi, która uwalniając ciało z napięć, zmienia stan umysłu.

Warsztaty medytacyjne

Funkcjonowanie we współczesnym świecie, pełne pośpiechu i chaosu, na każdym kroku generuje stresory. Dlatego potrzebujemy skutecznych sposobów na to, by kołowrót strachu, emocji, wspomnień i planów nie odbierał nam przyjemności życia. Podczas warsztatów mówimy o tym, czym jest mindfullness, jak na co dzień ćwiczyć uważność i jakich technik używać, by utrzymać ten stan jak najdłużej. Zapraszamy osoby chcące rozpocząć przygodę z medytacją traktowaną jako narzędzie pracy ze sobą, niezwiązaną z jakąkolwiek religią czy systemem wierzeń.

Terapia uzależnień

Czasami, w chwilach słabości i zwątpienia sięgamy po środki, dające iluzoryczne poczucie mocy. Drogi poszukiwanych rozwiązań mogą okazać się nie tym, czego naprawdę potrzebujemy. Odzyskaj swoją niezależność, wstępując na drogę trzeźwych wyborów i decyzji.

Psychoterapia

Psychoterapia to doskonała okazja, by lepiej poznać siebie i swój sposób funkcjonowania w świecie. Trening interpersonalny oparty o struktury charakteru, to program adresowany do środowiska biznesu. Zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz struktury charakteru w pracy z dzieckiem i rodzicem, to z kolei autorskie warsztaty dla nauczycieli.


Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore Katowice, ul. Bażantów 2, T. 664 300 069, E. info@centrumincorpore.pl  www.centrumincorpore.pl.