1% dla Śląska 2019: dziennikarze pokonali rzeczników w meczu curlingu

Drużyny rzeczników prasowych i dziennikarzy po raz kolejny wzięły udział w zawodach promujących ideę przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. W sobotę, 23 marca zagrały w curling na lodowisku Tafla w Gliwicach. Głównym partnerem zawodów była Fundacja PETRALANA, a gospodarzem Politechnika Śląska.

Tegoroczną rywalizację wygrała drużyna dziennikarzy (11:6), dla większości zawodników były to jednak pierwsze curlingowe ślizgi. – Można powiedzieć, że złapałem bakcyla i na pewno wrócę na lodowisko z rodziną – mówił tuż po zakończeniu gry Paweł Doś, rzecznik Muzeum Śląskiego.

Zawody z cyklu Rzecznicy vs. Dziennikarze co roku dostarczają zawodnikom niepowtarzalnych sportowych wrażeń, a lokalnym organizacjom pożytku publicznego szansę na promocję swoich działań w gorącym dla nich czasie – kiedy Polacy rozliczają się z fiskusem i podejmują decyzję, komu przekazać 1% swojego podatku.

 

– Wspierajmy lokalne fundacje, stowarzyszenia i wykorzystajmy szansę zatrzymania części wypracowanych przez nas środków finansowych w naszym regionie – zachęca Bartłomiej Wnuk, rzecznik Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego i organizator zawodów.

– W tym roku szczególnej uwadze polecamy Fundację PETRALANA, która wspiera dzieci szczególnie uzdolnione, ale i te znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej oraz walczące z chorobą lub niepełnosprawnością (KRS 0000563620) – dodaje.

Ubiegły rok był rekordowy, zarówno jeśli chodzi o kwotę, jak i liczbę Polaków, którzy przekazali 1% podatku organizacjom pożytku publicznego. Jak informuje MInisterstwo Finansów, ponad 14 mln rodaków przekazało w sumie więcej niż 760 mln zł.