Zdrowy biznes pionierów z Bażantowa

Beata Handwerker-Kustrzępa i Janusz Kustrzępa od ośmiu lat dbają o zdrowie mieszkańców Bażantowa. To tu, pod szyldem Signum prowadzą centrum medyczne i salon optyczny.

Nigdy nie myśleliśmy o przychodni

Zanim pojawiliśmy się w Bażantowie prowadziliśmy już dwa sklepy optyczne. Na południu Katowic chcieliśmy otworzyć nasz trzeci salon. Różnica miała polegać na tym, że planowaliśmy rozszerzyć działalność o profesjonalny gabinet okulistyczny. Jednak nasze plany szybko zweryfikowało życie (przede wszystkim przepisy) – wymagania dla jednego gabinetu niewiele różniły się od tych dla sześciu.

W tym samym czasie właściciel Centrum Handlowego Bażantowo szukał operatora, który poprowadzi przychodnię. Los sprawił, że usiedliśmy do rozmów, choć – musimy przyznać – byliśmy nastawieni sceptycznie. Bażantowo wyglądało wtedy zupełnie inaczej niż teraz – mieszkańców osiedla była zaledwie garstka, a przez plac budowy trzeba było przedzierać  się w gumowcach. Uwierzyliśmy jednak, że osiedle czeka rozwój, a nas świetlana przyszłość.

W pierwszej wersji umowy była mowa o lokalu wielkości 120 mkw., ale podczas każdego spotkania z architektem stwierdzaliśmy, że potrzebujemy więcej miejsca. Cztery razy podpisywaliśmy aneks, aż doszliśmy do ścian innych najemców. Ostatecznie wystartowaliśmy z przychodnią i salonem optycznym o powierzchni 370 mkw. Tak w naszym biznesie zaczęła się rewolucja.

Trudne początki

Nowe przychodnie zwykle otwierają poważani lekarze, którzy mają już swoich pacjentów. Nie mieliśmy tego komfortu. Przychodnię otworzyliśmy 1 kwietnia 2008 roku, a nasz pierwszy pacjent skorzystał z porady lekarza medycyny rodzinnej. Dodatkowo, na starcie mieliśmy trzy kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na poradnie: laryngologii, neurologii i okulistyki. Pierwsze lata były trudne – finansowo i organizacyjnie, choć dzisiaj wspominamy je wspaniale: cały czas musieliśmy coś usprawniać, praktycznie nie wychodziliśmy z pracy, ale efekty dawały niesamowitą satysfakcję.

Klęska urodzaju

Z upływem lat osiedle Bażantowo rozwijało się, przybywało mieszkańców, a w naszych gabinetach pojawiał się coraz lepszy sprzęt. Salon optyczny zdobywał klientów dla przychodni i odwrotnie. Tak to zresztą działa na całym świecie. Obecnie, w Centrum Medycznym mamy ponad 40 specjalizacji i ponad 60 lekarzy specjalistów. Gdy zamieniliśmy swoje biuro w gabinet lekarski, wiedzieliśmy, że do dalszego rozwoju przychodni, będziemy potrzebować przede wszystkim przestrzeni.

lato2016sig

Przestaliśmy się mieścić

Jak jest ciasno, to trzeba szukać dodatkowego miejsca. Stąd decyzja o przeniesieniu przychodni do nowej części Centrum Handlowego Bażantowo, w którym zyskamy dodatkową przestrzeń – blisko tysiąc metrów kwadratowych (do nowej lokalizacji przeniesiemy też salon optyczny). Zamierzamy zwiększyć liczbę lekarzy, ale przede wszystkim komfort naszych pacjentów – wydzielimy część optyczną, ginekologiczną i alergologiczną. Osobne miejsce przygotujemy również dla naszych najmłodszych pacjentów.

Firma przede wszystkim rodzinna

Bażantowo stało się jednym z najważniejszych miejsc naszego życia. Pracujemy tu codziennie od rana do godziny 20, a gdy jest potrzeba, to jeszcze dłużej. Siłą rzeczy spędzamy w Bażantowie większość dnia, na szczęście pomagają nam nasi synowie – Grzegorz zajmuje się salonem optycznym, a Maciej i Wojtek przychodnią.

ROZBUDOWA CENTRUM HANDLOWEGO BAŻANTOWO

We wrześniu 2017 roku będzie gotowa nowa część Centrum Handlowego Bażantowo. Budynek powstaje przy projektowanej pętli szybkiego tramwaju i centrum przesiadkowym. W nowym budynku znajdzie się 3100 mkw. powierzchni biurowej i 3300 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Powstanie tam również 357 miejsc parkingowych. Parter uzupełni ofertę Centrum Handlowego Bażantowo o kawiarnię, punkty gastronomiczne i część usługowo-handlową. Wszystkie projektowane lokale będą miały niezależne wejścia z zewnątrz budynku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz