ZAWODNICZKI WTA ZAGRAŁY Z TENISISTAMI NA WÓZKACH. BO WSZYSCY SPORTOWCY SĄ RÓWNI

Dwie zawodniczki WTA (Women’s Tennis Association) – Karin Knapp i Gioia Barbieri rozegrały krótki mecz pokazowy z tenisistami na wózkach inwalidzkich – w ten sposób w Bażantowo Sport rozpoczęły się II Mistrzostwa Katowic w Tenisie na Wózkach o Puchar Prezydenta Miasta, oficjalna impreza towarzysząca turniejowi WTA Katowice Open. Bażantowo Sport już drugi rok z rzędu gościło najlepszych w kraju tenisistów na wózkach.

ZDJĘCIA: Mikołaj Suchan

zawodniczkiwta1

Ponad połowa zawodników, którzy przyjechali na zawody towarzyszące turniejowi WTA w katowickim Spodku plasuje się w pierwszej dziesiątce krajowego rankingu. Faworytem zawodów był prowadzący w zestawieniu Kamil Fabisiak i to on wygrał mecz finałowy rozgrywany na korcie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i odebrał nagrodę główną z rąk prezydenta miasta Marcina Krupy na korcie centralnym turnieju Katowice Open w Spodku.

Kamil Fabisiak ma 30 lat i mieszka w Gostyninie (woj. mazowieckie) i jest aktualnie 23. zawodnikiem na świecie. Z powodu choroby zmaga się z niepełnosprawnością od 15. roku życia. Na wózku porusza się wyłącznie podczas gry. Tenis daje mu możliwość podróżowania po świecie i poznawania ludzi. Jego największe sukcesy to: udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie (2012), Mistrzostwo Polski (2014), 7. miejsce na Mistrzostwach Świata w Turcji (2013) i 2. miejsce w Turnieju Izrael Open (2014).

zawodniczkiwta3