Zapraszamy do Bażantowa!

Na spacer po osiedlu Bażantowo zaprasza Krzysztof Lasoń, Prezes Zarządu Millenium Inwestycje Sp. z o.o.

Witam!
Spotykamy się na skrzyżowaniu ulic Bażantów i Hierowskiego – przy jednym z krańców osiedla, które zajmuje dziś powierzchnię 20 ha i cały czas się powiększa. Spółka Millenium Inwestycje rozpoczęła jego budowę 13 lat temu. Dziś jesteśmy jedynym tak wszechstronnym osiedlem na mapie Śląska. Dla wygody mieszkańców zbudowaliśmy centrum handlowe i największe w regionie centrum sportowe; zaaranżowaliśmy obszary zieleni i tereny rekreacyjne. Mówimy o sobie „miasto w mieście”.

1. Centrum handlowo-biurowe  
Stoimy przed Centrum Handlowym Bażantowo, które w pełni zaspokaja codzienne potrzeby mieszkańców osiedla i pobliskich zabudowań. Są w nim m.in. delikatesy, banki, przychodnie zdrowia i apteka.

DSC_1102

2. Osiedle i rekreacja
Skręcamy w ulicę Puchały, dochodzimy do najstarszej na osiedlu zabudowy szeregowej i wielorodzinnej projektu Krzysztofa Cichockiego. Pozostałe zabudowania mieszkalne na osiedlu również mają taki charakter, ale ich architektura jest różnorodna, ponieważ projektowały je różne pracownie, m.in. Małeccy, Konior Studio, Medusa Group, Czora&Czora oraz Urbi–Projekt. Duży wybór panuje także w sferze standardu i powierzchni, które możemy zaproponować Klientom. Oferta osiedla zaczyna się od ok. 40-metrowych mieszkań, a kończy na kilkusetmetrowych apartamentach.

3. Centrum sportowe i hotel
Idąc między budynkami osiedla, docieramy do ul. Pijarskiej. Tętniący życiem kompleks to Bażantowo Sport. Aktywni znajdą w nim m.in. halę tenisową i korty do squasha, basen, sauny, halę sportową, fitness, rehabilitację i spa. Po wysiłku można pójść z przyjaciółmi do restauracji, a niebawem także do pubu i na kręgle.

DSC_8708

DSC_9312

DSC_8663_a

4. Centrum edukacyjne
Kierując się w prawo do ulicy Hierowskiego, doszlibyśmy do siedziby Millenium Inwestycji i żłobka Delfinito. My jednak skręcamy w lewo, w ulicę Pijarską. Jej nazwa nie jest przypadkowa, bo właśnie przy tej ulicy ulokowało się Collegium Scholarum Piarum – podstawówka i gimnazjum prowadzone przez zakon pijarów. W budynku szkoły prowadzi swoje zajęcia szkoła językowa Egida. W ich bezpośrednim sąsiedztwie działa też przedszkole Mundo Marino.

panorama

5. Senior Residence
Z kolei naprzeciwko, po drugiej stronie ulicy, powstaje nowy gmach – Senior Residence – dom opieki dla osób starszych. Dzisiaj, budynek jest już na ukończeniu – jego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2014 roku.  Co ciekawe, wszystkie te obiekty funkcjonowały już na pierwszych szkicach osiedla sprzed kilkunastu lat. Realizujemy je konsekwentnie we współpracy z pozyskanymi partnerami.

6. Do zobaczenia!
W Bażantowie wiele się dzieje – trwa rozbudowa osiedla o nowe enklawy modernistyczne. Wkrótce uniezależnimy się energetycznie, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy zapłacą niższe rachunki za prąd i gaz. Zachęcam więc do częstych odwiedzin i zamieszkania na naszym osiedlu. Do zobaczenia!

Print mapa legenda