Former skijumper Adam Malysz (R) of Poland hugs Luke Czepiela (L) after his flight during the fourth stage of the Red Bull Air Race World Championship in Gdynia, Poland on July 26, 2014. // Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool // P-20140726-00149 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Wyścig najwyższych lotów: Małysz vs. Czepiela

Lotnisko Katowice Airport ma nowy pas startowy. Zanim jednak oficjalnie go otwarto, w Pyrzowicach odbył się nietypowy wyścig – samochód MINI John Cooper Works zmierzył się na dystansie 1/4 mili z samolotem pasażerskim i… wygrał!

ZDJĘCIE: Red Bull

Za kierownicą MINI siedział Adam Małysz, a samolot pilotował Łukasz Czepiela, pilot Red Bull Air Race, który na co dzień trenuje w Bażantowo Sport (panowie z teamu Red Bulla po raz pierwszy spotkali się rok temu – podczas zawodów Red Bull Air Race w Gdyni).

Odlotowy wyścig zorganizowała największa grupa dealerska MINI – Bawaria Motors. – Naszym celem jest pozytywnie zaskakiwać naszych klientów i to właśnie staramy się robić. Dlatego pokaz przedpremierowy samochodu MINI John Cooper Works odbył się z tak dużą dawką emocji i w widowiskowych okolicznościach – mówi Mikołaj Małecki, MINI Brand Manager w grupie Bawaria Motors Sp. z o.o. Nowe MINI John Cooper Works to samochód wprost wywodzący się z wyścigów samochodowych i najmocniejsze seryjnie produkowane MINI w historii. Pod maską auta znalazła się czterocylindrowa, rzędowa, dwulitrowa jednostka benzynowa o mocy 231 KM. Zespół napędowy, układ jezdny i aerodynamika pojazdu opierają się na doświadczeniach z imprez wyczynowych.

mini-bawaria-lotnisko

mini-bawaria-czepiela