Wyścig najwyższych lotów: Małysz vs. Czepiela

Lotnisko Katowice Airport ma nowy pas startowy. Zanim jednak oficjalnie go otwarto, w Pyrzowicach odbył się nietypowy wyścig – samochód MINI John Cooper Works zmierzył się na dystansie 1/4 mili z samolotem pasażerskim i… wygrał!

ZDJĘCIE: Red Bull

Za kierownicą MINI siedział Adam Małysz, a samolot pilotował Łukasz Czepiela, pilot Red Bull Air Race, który na co dzień trenuje w Bażantowo Sport (panowie z teamu Red Bulla po raz pierwszy spotkali się rok temu – podczas zawodów Red Bull Air Race w Gdyni).

Odlotowy wyścig zorganizowała największa grupa dealerska MINI – Bawaria Motors. – Naszym celem jest pozytywnie zaskakiwać naszych klientów i to właśnie staramy się robić. Dlatego pokaz przedpremierowy samochodu MINI John Cooper Works odbył się z tak dużą dawką emocji i w widowiskowych okolicznościach – mówi Mikołaj Małecki, MINI Brand Manager w grupie Bawaria Motors Sp. z o.o. Nowe MINI John Cooper Works to samochód wprost wywodzący się z wyścigów samochodowych i najmocniejsze seryjnie produkowane MINI w historii. Pod maską auta znalazła się czterocylindrowa, rzędowa, dwulitrowa jednostka benzynowa o mocy 231 KM. Zespół napędowy, układ jezdny i aerodynamika pojazdu opierają się na doświadczeniach z imprez wyczynowych.

mini-bawaria-lotnisko

mini-bawaria-czepiela