Wraca „Kocioł Czarownic”

Zbliża się wyczekiwane otwarcie Stadionu Śląskiego. 1 października na trybunach po raz pierwszy pojawi się publiczność. Tego dnia będzie można kibicować zawodnikom, którzy wbiegną na metę Silesia Marathonu i wejść na murawę obiektu.

Na trybunach do dyspozycji widowni jest 54 tys. miejsc. Obiekt ma być narodowym stadionem lekkoatletycznym.  – Z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki rozmawiamy o przyszłorocznym Memoriale Janusza Kusocińskiego, mistrzostwach Polski w 2019 roku na 100-lecie związku oraz mistrzostwach Europy w roku 2022 – wylicza Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa. – Zależy nam także na powrocie na Stadion zawodów żużlowych. Pamiętajmy też o jedynej w całym kraju tak dużej przestrzeni, która umożliwia organizację koncertów – dodaje.

Śląski Związek Piłki Nożnej wystąpił do Polskiego Związku Piłki Nożnej z propozycją rozegrania w październiku turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy reprezentacji U-19.  Jednym z obiektów, na których zagrają podopieczni Dariusza Dźwigały, będzie Stadion Śląski.

Niewykluczone, że już w listopadzie w „Kotle Czarownic” wystąpi kadra Adama Nawałki. Tu jednak sporo zależy od powadzenia kończących się eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Od 13 do 15 października, Śląski zamieni się w miasteczko rajdowe, jako baza i miejsce startu Rajdu Śląska, który będzie finałową rundą sezonu 2017 Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.