Skodą Kodiaq dookoła osiedla Bażantowo

Jako jedna z pierwszych redakcji na Śląsku testowaliśmy Skodę Kodiaq, pierwszego dużego SUV-a w ofercie czeskiego producenta.

Dzięki uprzejmości katowickiego salonu Skoda Auto Śliwka przejechaliśmy się nim wokół osiedla Bażantowo, a wszystko udokumentowaliśmy filmem 360 stopni.Wyjeżdżamy spod Enklawy Kryształowej i mijając Senior Residence, jedziemy ul. Zabłockiego w kierunku Centrum Handlowego Bażantowo.

Przejeżdżamy przez parking Centrum i ulicą Hierowskiego dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Pijarską. Mijamy Bażantowo Sport i zatrzymujemy się pod Zespołem Szkół Zakonu Pijarów Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych. To trasa naszej przejażdżki po Osiedlu Bażantowo nowym Kodiaqiem. A jaki to samochód? Naprawdę spory! 4,70 m długości sprawia, że nowy SUV marki Skoda jest bardzo wszechstronny.

Oferuje największą pojemność bagażnika w swojej klasie, a z opcjonalnym, trzecim rzędem siedzeń, przewiezie nawet siedmioro pasażerów.Ceny Skody Kodiaq w najtańszej wersji wyposażeniowej Active zaczynają się od 89 900 zł. Najdroższa – Style kosztuje od 122 200 zł. Krajowy importer marki, już w ramach przedsprzedaży zebrał ponad tysiąc zamówień na „niedźwiedzia” (nazwa Kodiaq nawiązuje do rasy niedźwiedzia zamieszkującego jedną z wysp na Alasce).