Sekrety urody Hollywood

Jak o skórę dbają Gwyneth Paltrow, Michelle Pfeiffer i Kylie Minogue– pisze Marzena Płaszczyk z Apteki Vitalis.

Niewątpliwą zwolenniczką osobliwych trendów w pielęgnacji skóry jest zachwycająca Gwyneth Paltrow. Jaki jest sekret jej urody? Bardzo prosty i trochę przerażający: jad węża oraz jad pszczeli, dzięki którym – jak twierdzi aktorka – udaje jej się zachować gładką cerę.Jad węża zawiera silny enzym, który poraża mięśnie ofiary. Podobny efekt daje jego syntetyczny odpowiednik używany w kosmetyce – delikatnie blokuje mikroskurcze mięśni twarzy, redukując istniejące zmarszczki i zapobiegając powstawaniu nowych. Jad węża jest popularnym składnikiem odmładzającym polecanym m.in. przez Angelinę Jolie, Victorię Beckham czy Fergie.

A co łączy Michelle Pfeiffer, Kylie Minogue oraz wspomnianą już Paltrow? Wszystkie stosują zabiegi z wykorzystaniem jadu pszczelego, który zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za poprawę sprężystości skóry. Sprawia, że cera staje się lepiej ukrwiona, jędrna, a drobne zmarszczki zostają wypełnione. Jad jest odpowiedni dla każdego rodzaju cery, jednak uważać powinny osoby reagujące alergicznie na ukąszenia owadów.

Więcej natury w naturze

Kolejnym hitem jest śluz ślimaka, od lat używany przez Azjatki. Teraz trend ten zyskuje coraz szersze grono zwolenniczek także wśród gwiazd Hollywood. Jedną z nich jest Katie Holmes. Co niezwykłego jest w śluzie? Szereg witamin, alantoina, antybiotyki, proteiny i wiele innych drogocennych składników. Dzięki nim skóra staje się odżywiona, blizny i zmiany trądzikowe zostają zredukowane, a oznaki starzenia się skóry zahamowane.

A może jednak placenta? Choć nazwa brzmi egzotycznie, placenta to nic innego jak łożysko. W kosmetyce używany jest wyciąg z łożysk zwierzęcych, niezwykle bogaty w witaminy i liczne substancje odżywcze, które wykazują dobroczynny wpływ na dojrzałą skórę. Gorącymi zwolenniczkami placenty są Eva Longoria oraz Jennifer Lopez, dla których jest ona sposobem na gładką i pełną blasku skórę.

Sekret w zasięgu ręki

Na pielęgnację skóry gwiazdy Hollywood potrafią wydać fortunę. Są jednak tańsze i równie skuteczne sposoby na zachowanie młodego wyglądu. Firmy kosmetyczne wciąż się prześcigają w propozycjach, zapełniając rynek coraz nowocześniejszymi produktami, jak np. marka skinChemists, która oferuje m.in. kosmetyki z odzwierzęcymi składnikami. Ich głównym zadaniem jest odmłodzenie skóry i spłycenie zmarszczek, by każda kobieta mogła poszczycić się piękną cerą. Serum z jadem węża oraz jadem pszczelim tej firmy wyróżniają się na tle innych wysokim stężeniem głównych składników. Serum ze śluzem ślimaka redukcje zmarszczki, regeneruje naskórek i wydłuża trwałość makijażu, a placenta dodatkowo naprawia uszkodzenia skóry powstałe przez upływający czas. Wszystkie te produkty wzbogacone są o szereg składników o działaniu pielęgnacyjnym, odżywczym i nawilżającym, jak olejki, miód czy wyciągi roślinne.

HOLLYWOOD, CALIFORNIA. Wednesday April 30, 2008. Gwyneth Paltrow attends the Los Angeles Premiere of "Iron Man" held at the Grauman's Chinese Theater in Hollywood, California United States.