Przystanek: Bażantowo Pętla

Po konsultacjach społecznych, które prowadził Urząd Miasta w Katowicach, poznaliśmy wreszcie trasę przebiegu szybkiego tramwaju łączącego Brynów z Kostuchną.


ZDJĘCIE: Materiały Prasowe UM Katowice

Ostatecznie stanęło na piątym, nieproponowanym wcześniej przez Miasto wariancie, który wyłonił się podczas spotkań z mieszkańcami. Koszt inwestycji to ok. 95 mln zł. Postanowiono, że linia zostanie poprowadzona od pętli w Brynowie ulicą Rzepakową, Szenwalda, Ziołową, Kryniczną, Radockiego, fragmentem Bażantów i znów ulicą Radockiego, by ponownie powrócić na ul. Bażantów i skończyć swój bieg przy planowanej pętli Kostuchna w rejonie skrzyżowania Bażantów i Armii Krajowej, a więc tuż przy Centrum Handlowym Bażantowo.

 

PrintMapa przebiegu trasy tramwajowej.

Zielone światło także dla dróg

Aż 93,4 proc. respondentów – mieszkańców osiedla Odrodzenia, Bażantowa i Kostuchny uważa, że drogi w ich okolicy są zatłoczone. Badanie przeprowadzono na zlecenie katowickiego Urzędu Miasta. Jego wyniki dają urzędnikom zielone światło do poszerzania jezdni na południu Katowic i budowy nowej drogi przez las (łączącej ulice Bażantów z Szarych Szeregów; pomysł poparło 65,6 proc badanych).