Nie taka sztuka straszna, jak ją malują

Sztuka współczesna może być dostępna dla każdego, a na dodatek można się z nią spotkać w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Takie miejsce powstało przy ul. Puchały 4 na osiedlu Bażantowo. To dzieło DagmA Art, która udowadnia, że sztuka współczesna nie musi być niszowa.

dagma1

Galeria sztuki Dagma Art zostanie otwarta w listopadzie i będzie prezentować współczesne malarstwo. Można tu będzie obejrzeć i kupić prace najciekawszych polskich twórców, m.in. Dominika Jasińskiego zwanego charyzmatycznym królem koloru i Joanny Sierko-Filipowskej, która wciąga odbiorcę w podróż pełną tajemnic, zagadek i niepokoju. Galeria skupia niezwykłych, charyzmatycznych artystów, których obrazy mogą stać się nie tylko cennymi ozdobami i inwestycjami, ale i towarzyszami przeżyć każdego dnia. Dagma Art ma być miejscem, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, bo przekrój oferty pod względem zarówno cenowym, jak i stylistycznym jest bardzo szeroki. Galeria oferuje również giclee – limitowane edycje najbardziej rozchwytywanych prac w atrakcyjnych cenach. Oryginalność obrazów jest zatwierdzona przez sygnaturę autora, a ponadto każda z prac wydawanych w ramach zamkniętej serii jest przez niego wzbogacona niepowtarzalnym detalem, co nadaje wszystkim pracom dodatkowy unikalny atrybut kolekcjonerski. Galeria będzie służyć także profesjonalnym doradztwem w sprawie doboru obrazów do wnętrza. Oprócz malarstwa galeria Dagma Art będzie oferować również usługi ramiarskie.

Galeria sztuki Dagma Art to nowe przedsięwzięcie firmy Dagma, która od 25 lat działa na polskim rynku w branży luksusowego wykończenia wnętrz. Promowanie sztuki współczesnej to kolejne wyzwanie, jakiego się podejmuje, a prywatna galeria sztuki na Osiedlu Bażantowo, to jedyne tego typu miejsce na Śląsku. – Podobnie działająca galeria znajduje się w Krakowie, kolejne – dopiero w Warszawie. Chcemy to zmienić, bo uważamy, że na Śląsku brakowało do tej pory miejsca, które pokazuje przyjazne, a jednocześnie ciekawe oblicze sztuki – mówi Mikołaj Sikorski, na co dzień Project Manager Dagma Art, a jednocześnie kolekcjoner sztuki, który otwarciu galerii podporządkował również cały swój wolny czas.

dagma2

Projekt Dagma Art został powołany do życia w 2012 roku, a prace nad stacjonarną galerią sztuki trwały prawie rok. Zaprojektowany w nowoczesnej stylistyce budynek przy ul. Puchały 4, autorstwa Przemysława Łukasika z Medusa Group jest świetną oprawą dla takiego przedsięwzięcia. – Do tej pory prezentowaliśmy nasze zbiory w foyer jednego z naszych biurowców, teraz chcielibyśmy podzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców. Stawiamy na jakość, więc zadbaliśmy o każdy szczegół – mówi Mikołaj Sikorski. Czarne ściany, dekoracyjny beton, specjalistyczne oświetlenie to elementy, które stanowią o wyjątkowości samego wnętrza i mają służyć idealnej ekspozycji dzieł sztuki. Galeria sztuki według Dagma Art ma być jednak przyjaznym, otwartym miejscem. Ma zachęcić do obcowania ze sztuką osoby, które do tej pory nie czuły się w takich miejscach dobrze. – Chcemy dzielić się naszą pasją. Chcemy inspirować i budzić emocje, warto nas więc odwiedzać, oglądać obrazy, wyrażać swoje opinie, a my gwarantujemy coraz to nowe doznania w dziedzinie sztuki – zaprasza Mikołaj Sikorski, którego kolekcjonerska pasja i zaangażowanie w ten projekt są na tyle zaraźliwe, że trudno im nie ulec. Jak wiadomo pasja i zaangażowanie to zwykle pół sukcesu, Dagma Art jest więc z pewnością na dobrej drodze, by osiągnąć go w pełni.

dagma3