Natura w rzeczy samej

Łazienka to pierwsze miejsce, do którego udajemy się po przebudzeniu i jeśli tylko chcemy żyć w harmonii z naturą, powinniśmy rozpocząć dzień w otoczeniu drewna i kamienia – pisze Marek Zięba, konsultant ds. obsługi inwestycji Mera Design.

W przedstawionej ekspozycji dominują płytki doskonale imitujące kamień. Tworzą wrażenie surowości i poczucie przebywania w egzotycznym miejscu. Płytki te nie powielają wad imitowanego materiału, m.in. jego wagi i ceny. Co ważne, występują w formatach: 120×120, 120×60, 20×120 i 45×90 cm, dzięki czemu każdy projektant może stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Dopełnieniem ekspozycji jest drewnopodobna płytka o naturalnym kolorze, z imitacjami sęków, która z kolei daje poczucie przytulnego ciepła, miejsca do relaksu.

W kompozycji płytek istotną rolę odgrywa oświetlenie, które w barwie zimnej czyni płytki chłodnymi, uwypuklając strukturę kamienia, a w barwie ciepłej – ujednolica powierzchnię na posadzce.

W takim otoczeniu, natrysk nie mógł wyglądać inaczej: ukryte elementy wyposażenia, gięta szyba kabiny i nowatorski odpływ zamontowany w ścianie podkreślają obraz miejsca, które powinno się kojarzyć z naturalnym wodospadem.

Przysłowiową wisienką na torcie są baterie ścienne włoskiego producenta – Fima Carlo Frattini (z 7-letnią gwarancją), z których woda wypływa niczym strumyki spomiędzy skał. Obraz przestrzeni dopełnia umywalka RAK Ceramic, która przybrała formę owalnego głazu.

Zapraszam do zobaczenia tej i innych ekspozycji w salonie Mera Design w Nowym Roździeniu.

Salon Mera Design w Nowym Roździeniu

Salon Mera Design w Nowym Roździeniu oferuje produkty należące do asortymentu premium, głównie z Hiszpanii i Włoch. Klienci mogą wybierać spośród kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, ale też takich, których nie znajdą w żadnym innym polskim salonie. Poza płytkami salon oferuje także m.in. ręcznie wykonane lampy oparte na włoskim wzornictwie, ceramikę sanitarną włoskich projektantów, systemy nagłośnienia i oświetlenia, a nawet biokominki.

Zapisz