Mieszkać bezpiecznie i wygodnie. Enklawa Kryształowa dla seniorów

W Katowicach powstanie pierwsza w Polsce enklawa, w której każdy centymetr przestrzeni zaprojektowano z myślą o potrzebach seniorów, którzy są sprawni i samodzielni, ale chcą sobie zapewnić maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Gdzie? Oczywiście na osiedlu Bażantowo.

TEKST : Agata Janus-Pawlak

Duże mieszkanie, które kiedyś służyło całej rodzinie dziś trudno ogrzać i posprzątać, a nawet dostać się do niego z zakupami (na wysokie piętro w budynku bez windy). Wokół pełno krawężników, schodów i gwar śródmieścia. Brak pomocy, bo dzieci obciążone są pracą lub wyjechały za granicę. Przeprowadzka? Nikt nie kupi mojego mieszkania, a nawet gdyby, to kto załatwi wszystkie formalności? Osoby staje się pustelnią, a brak samochodu wyklucza z aktywnego życia.

Tak wygląda codzienność wielu seniorów, bo dotychczas w Polsce nikt nie myślał o ich potrzebach mieszkaniowych, o tym, że wraz z wiekiem komfort i bezpieczeństwo stają się nieodzowne.

Unikalną w skali kraju odpowiedzią na potrzeby osób starszych będzie Enklawa Kryształowa – najnowszy projekt spółki Millenium Inwestycje, którego realizacja już niebawem rozpocznie się na Osiedlu Bażantowo. Wkomponowanie enklawy zapewniającej intymność w tętniące życiem miasto w mieście da możliwość pełnej integracji społecznej i dostępu do szerokiej oferty usługowej i handlowej, a także medycznej i kulturalno-rozrywkowej w zasięgu krótkiego spaceru.

Enklawa Kryształowa będzie kompleksem trzech budynków z mieszkaniami o powierzchni od ok. 40 do ok. 70 mkw., które można kupić lub wynająć. W przypadku zakupu, pomożemy w sprzedaży dotychczasowej nieruchomości, tak aby proces przeprowadzki był możliwie szybki i bezstresowy. Właśnie dlatego w podstawowej ofercie znajdzie się standard wykończenia pod klucz zgodnie ze wskazówkami nabywcy.

Każde mieszkanie może być wyposażone w system przywoławczy połączony z recepcją działającą 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Za jego pośrednictwem będzie można poprosić o pomoc w drobnych codziennych czynnościach realizowanych przez stały i sprawdzony zespół, a także natychmiastowo wezwać pomoc medyczną w przypadku problemów ze zdrowiem.  Wszystkie pomieszczenia w zaprojektowanych budynkach oraz dostęp do nich będą pozbawione barier architektonicznych podobnie jak całe Osiedle Bażantowo. Dla wygody seniorów przystosowane zostaną łazienki oraz korytarze.

Na parterze jednego z budynków zostanie stworzona część wspólna służąca rozwojowi życia towarzyskiego, nawiązywaniu nowych relacji i spędzaniu czasu razem. To właśnie tam będzie można uczestniczyć w prelekcjach, prezentacjach i zajęciach. Ogród zlokalizowany między budynkami będzie dobrym miejscem wypoczynku. Dla chętnych, stworzymy także możliwość wyjazdów na imprezy kulturalne i wycieczki.  Zadbaj o pogodną jesień swojego życia.

Wstępne informacje mogą Państwo otrzymać w Biurze Sprzedaży Millenium Inwestycje pod numerem tel. 32 205 95 00 w. 22