Metro, Poranek Noworoczny, Queen Symfonicznie, Zakopower i Symphonica

Sprawdźcie, jakie koncerty polecamy w nadchodzących miesiącach.

Metro
10 marca 2017 roku
Spodek, Katowice
Bilety: od 59 złotych

Musical Metro to jedno z niewielu wydarzeń teatralnych w Polsce, które można określić za pomocą przymiotnika: „kultowy”. Już od 25 lat Metro przykuwa uwagę odbiorców w całym kraju. Spektakl został wystawiony ponad 950 razy i przyciągnął na widownię prawie milion widzów. Z okazji jubileuszu, musical będzie można zobaczyć na największej katowickiej scenie – w legendarnym Spodku. Aktorzy teatru Buffo tym razem wystąpią na scenie z dynamiczną scenografią, specjalnie przygotowaną na trasę 25-lecia musicalu. W Katowicach zobaczymy m.in. Nataszę Urbańską, Janusza Józefowicza, Mariusza Czajkę i Artura Chamskiego.

Poranek noworoczny
8 stycznia 2017 roku
NOSPR, Katowice
Bilety: od 70 do 100 złotych

W styczniu Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia zaprosi na kolejny koncert z cyklu Poranków Noworocznych. Tym razem gośćmi orkiestry będą sopranistka Karina Skrzeszewska i tenor Adam Sobierajski. W drugą niedzielę nowego roku publiczność będzie miała okazję wysłuchać znanych i lubianych utworów znakomitych twórców wiedeńskich. W programie koncertu znajdą się uwertury, arie i duety z operetek Franza Lehára i Imre Kálmána – wielkich kompozytorów operetki wiedeńskiej węgierskiego pochodzenia. Za pulpitem dyrygenckim stanie José Maria Florêncio.

AUKSO i Zakopower
28 stycznia 2017 roku
NOSPR, Katowice
Bilety: od 40 do 100 złotych

Zakopower to istniejąca od ponad 10 lat formacja rockowo-folkowa, jeden z najbardziej energetycznych zespołów na polskim rynku muzycznym. W swoim repertuarze kultywuje tradycje podhalańskie, zarówno w warstwie wokalnej (teksty śpiewane niekiedy góralską gwarą), jak i w doborze instrumentów. Wiodącą postacią zespołu jest skrzypek i wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka, a kompozytorem, aranżerem i producentem nagrań – Mateusz Pospieszalski. Tym razem w budynku NOSPR zespół wystąpi wraz z orkiestrą kameralną AUKSO. To nie pierwsze spotkanie artystów, dwa lata temu zagrali wspólnie podczas koncertu „Serce za serce”, zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu.

Symphonica
4 lutego 2017 roku
Katowice Miasto Ogrodów
Bilety: od 40 do 90 złotych

„Symphonica” to multimedialne widowisko z muzyką takich zespołów, jak: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’ Roses i Aerosmith. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym śpiewem operowym oraz brzmieniem orkiestry symfonicznej. Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Artyści występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci polskiego talent show „The Voice of Poland”: Damian Ukeje i Monika Pilarczyk. Gościnnie na scenie pojawi się Małgorzata Ostrowska.

Queen Symfonicznie
18 marca 2017 roku
Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
Bilety: od 95 do 150 złotych

25 lat temu odszedł Freddie Mercury. Pozostała jego muzyka – słuchana i aranżowana wciąż na nowo w hołdzie artyście. W marcu 2017 r. usłyszymy utwory legendarnego wokalisty w niecodziennym wykonaniu. Podczas dwuczęściowego koncertu na scenie wystąpi ponad 60 artystów i zaprezentuje najwybitniejsze utwory Queen w aranżacjach z udziałem Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej. Projekt Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty – śpiewającego aktora, który wcieli się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z nowym programem, do którego włączono m.in. „Bicycle Race”, „Another One Bites The Dust”, „Under Pressure” znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe.