Letnie odchudzanie – zadbaj o swój wygląd i zdrowie

Za głównych winowajców nadwagi uważa się najczęściej złe odżywianie i brak aktywności fizycznej. Często zapominamy o tym, że na apetyt i gospodarkę hormonalną ma wpływ także stres. Dopiero równowaga między ciałem i umysłem, pozwala trwale pokonać nadwagę – pisze Marzena Płaszczyk z Apteki Vitalis

Aby uporać się z nadmiernymi kilogramami, przede wszystkim trzeba przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania. Najważniejsza jest zróżnicowana dieta, która pozwala dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Należy ograniczać węglowodany – słodycze, produkty zbożowe i zawierające skrobię. Zamiast nich, do diety trzeba włączyć sporo warzyw. Do tego aktywność fizyczna i sukces… prawie gwarantowany!

Zajadanie stresu

W sytuacjach stresowych zmagającym się z kulinarnymi pokusami mogą pomóc naturalne preparaty, oparte o adaptogeny – rośliny działające na organizm jak regulatory. Wpływają one na układ hormonalny, nerwowy i immunologiczny, ukoją skołatane nerwy i pomogą przywrócić równowagę. Sprawdzonym połączeniem jest zestawienie trzech adaptogenów: różeńca górskiego, cytryńca chińskiego i żeńszenia. Uzupełnieniem w czasie nasilonego stresu jest L-teanina, która stymuluje procesy myślowe, zdolność uczenia się i zapamiętywania. Skuteczne działanie adaptogenów pomoże uporać się z problemem zajadania stresu oraz zredukuje napięcie spowodowane zmianą sposobu odżywiania.

Wspomaganie

Z pomocą mogą przyjść także dobrej jakości suplementy diety zawierające np. wyciągi roślinne ograniczające trawienie skrobi, jak np. wyciąg z fasoli, czy preparaty będące pochłaniaczami tłuszczu z pożywienia np. błonnik z opuncji figowej wykazujący zdolność do wiązania blisko jednej trzeciej tłuszczu zawartego w pożywieniu. Suplementy te pomogą zredukować skutki małych słabości.

Adaptogeny i suplementy Adaptogen Alpha – zwiększa odporność na stres, podnosi sprawność umysłu, poprawia koncentrację, dodaje energii, wspiera libido oraz przeciwdziała zmęczeniu i znużeniu. Preparat ten to doskonałe wsparcie dla osób aktywnych, narażonych na stres, rosnące wymagania i tempo życia.Maxi Slim Carb Control – preparat regulujący apetyt i poziom glukozy we krwi. Jego opatentowane składniki StarchLite®, Chromax® i wyciąg z kory cynamonowca cejlońskiego zablokują trawienie węglowodanów, zmniejszając przez to kaloryczność posiłków i skoki poziomu cukru. Maxi Slim Fat Blocker zawiera opatentowany błonnik NeOpuntia® pozyskiwany z liści opuncji figowej. Wykazuje on unikalne udowodnione właściwości wiązania nawet 28% tłuszczu zawartego w posiłku. Red Rice & Q10 – zawiera w swoim składzie Synistat®, opatentowany czerwony ryż, będący naturalnym źródłem monakoliny K. Wykazuje naturalne działanie hamujące produkcję frakcji LDL cholesterolu w organizmie. Działanie preparatu zostało wzmocnione obecnością opatentowanego składnika Kaneka Q10™ oraz astaksantyny, które wykazują działanie ochronne układu krwionośnego.

Katowice, ul. Bażantów 2tel. 32 255 31 62