KAMIEŃ I JEDWAB

Producenci płytek przyzwyczaili nas do perfekcyjnego odwzorowania naturalnych materiałów. Teraz zaskakują czymś innym. Dzięki innowacyjnemu wykończeniu powierzchni płytek, są delikatne w dotyku jak żadne inne przedtem – pisze Marek Zięba, konsultant ds. obsługi klienta Mera Design.

Czołowe włoskie fabryki prześcigają się w poszukiwaniu rozwiązań, które na nowo odkryją piękno okładzin ściennych imitujących kamień. W zestawieniu pojawiają się dwa kolory płytek: ciemnoszara, niczym zastygła lawa oraz beżowa. Pierwsza jest na tyle dokładną imitacją naturalnego kamienia, że – podobnie jak w przyrodzie – nie sposób znaleźć dwóch jednakowych elementów.

Druga, w nowatorski sposób oddziałuje na zmysł dotyku, dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii wykończenia powierzchni. Całość tworzy klimat surowej i chłodnej, choć delikatnej jak jedwab jaskini, której charakter podkreśla dodatkowo wysmuklone, strzeliste oświetlenie zwisające z sufitu niczym stalaktyty. Warto dodać, że idealną kompozycję ułatwia pełna gama formatów obejmująca różne kształty i grubości płytek.

 

Salon Mera Design w Nowym Roździeniu
Salon Mera Design w Nowym Roździeniu oferuje produkty należące do asortymentu premium, głównie z Hiszpanii i Włoch. Klienci mogą wybierać spośród kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, ale też takich, których nie znajdą w żadnym innym polskim salonie. Poza płytkami salon oferuje także m.in. ręcznie wykonane lampy oparte na włoskim wzornictwie, nietuzinkowe lustra dekoracyjne, ceramikę sanitarną włoskich projektantów, systemy nagłośnienia i oświetlenia, a nawet biokominki.

Hurtownia MeraTychy, ul. Przemysłowa 70, tel. 32 780 11 00, www.mera.eu.

Showroom KatowiceKatowice, Nowy Roździeń, Al. Roździeńskiego 199, tel. 32 493 18 50, www.mera-design.eu.