mera

Inspiracje z Bliskiego Wschodu

Łazienki i pokoje kąpielowe podlegają takim samym trendom, jak inne dziedziny architektury. Z reguły mamy do czynienia z krótkimi epizodami, ale zdarza się, że dany motyw dekoracyjny wraca regularnie od wielu stuleci. Jednym z takich motywów jest patchwork, który nawiązuje do czasów świetności Bizancjum czy starożytnej Grecji – pisze Marek Zięba, konsultant ds. obsługi klienta Mera Design.

Dekoracja, o której mowa jest stosowana nie tylko w łazience. Szeroka gama płytek dostępnych w naszej ofercie umożliwia zastosowanie ich również w kuchni, salonie, holu czy na klatce schodowej. Praktycznie każde pomieszczenie możemy upiększyć w ten właśnie sposób. Pozostaje tylko kwestia dobrania odpowiedniego tła do wyrazistych i jaskrawych kolorów. W prezentowanej łazience zdecydowaliśmy się na płytki o dużym formacie 60×120 cm przypominające kamienne płyty oraz na płytki drewnopodobne dające poczucie ciepła i bezpieczeństwa.

Całość oddaje klimat łazienki rodem z południa Europy, gdzie tak często i ochoczo wybieramy się na wakacje. A skoro mowa o słonecznych krajach: osiem wiszących opraw szklanych do złudzenia przypomina odbicia światła w tafli wody. Do tego umywalka postawiona na blacie i wisząca misa z deską typu slim, która sprawia, że utrzymanie czystości staje się banałem.Taka kompozycja pozwoli nam poczuć się jak na urlopie jeszcze przed wyjazdem. I co może bardziej istotne: po powrocie.

Salon Mera Design w Nowym Roździeniu
Salon Mera Design w Nowym Roździeniu oferuje produkty należące do asortymentu premium, głównie z Hiszpanii i Włoch. Klienci mogą wybierać spośród kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku, ale też takich, których nie znajdą w żadnym innym polskim salonie. Poza płytkami salon oferuje także m.in. ręcznie wykonane lampy oparte na włoskim wzornictwie, ceramikę sanitarną włoskich projektantów, systemy nagłośnienia i oświetlenia, a nawet biokominki.

Hurtownia Mera Tychy, ul. Przemysłowa 70, tel. 32 780 11 00www.mera.euShowroom KatowiceKatowice, Nowy Roździeń, Al. Roździeńskiego 199, tel. 32 493 18 50, www.mera-design.eu.