Festiwal zapracował na lokalizację w Strefie Kultury

Kiedy dwanaście lat temu razem ze współpracownikami zaczęliśmy organizować festiwal Tauron Nowa Muzyka to oprócz muzyki, która od zawsze była dla nas życiową pasją, chcieliśmy dać ludziom coś ładnego, dizajnerskiego, różnorodnego, ale też kameralnego i komfortowego. Tych elementów co roku staramy się pilnować i jesteśmy bardzo konsekwentni w ich zachowaniu.

Zaprosiliśmy około 70 artystów. Na ośmiu scenach można usłyszeć szeroki wachlarz gatunków – od muzyki jazzowej, przez symfoniczną, po elektronikę. Wszystko podajemy w bardzo wygodny dla widza sposób. Proponujemy relaks w kawiarniach, dobre wino, miejsca do leżenia i siedzenia. Oraz dobrą zabawę. A tej można szukać przy scenach tanecznych, które stanowią stały element Nowej Muzyki.

Na naszym festiwalu z założenia nie występują gwiazdy. Bardziej niż na kilku headlinerów, stawiamy na dużą liczbę różnorodnych artystów. Zdarzają się oczywiście nazwiska, które są dużym magnesem dla publiczności. W tym roku fanów przyciągnie z pewnością irlandzka wokalistka Róisín Murphy, która wcześniej występowała w zespole Moloko, a w Katowicach będzie promować swój album „Take Her Up to Monto”. Inne mocniejsze nazwiska to m.in. RY X i Hercules & Love Affairi.

Od lat jesteśmy wierni lokalizacji festiwalu na terenach po byłej Kopalni Katowice. Zapracowaliśmy trochę na to, żeby organizować go w trzech pięknych miejscach: Międzynarodowym Centrum Kongresowym, siedzibie NOSPR i w Muzeum Śląskim. Strefa Kultury to ogromny atut festiwalu. Jego usytuowanie w samym centrum miasta to sytuacja wyjątkowa w skali europejskiej – publiczność i sami artyści bardzo doceniają tę przestrzeń.

Nasza publiczność to grupa wyselekcjonowanych słuchaczy, bo ze względu na sam program muzyczny, nie przychodzą tu ludzie przypadkowi. To nie tylko 20- czy 30-latkowie. To również osoby nieco starsze, które dojrzały razem z nami i teraz zabierają na nasze koncerty swoje dzieci.

Adam Godziek

Właściciel Agencji Artystycznej Fantomas, More Music Agency, event menager, pomysłodawca, producent i organizator festiwalu Tauron Nowa Muzyka.