Enklawa Kryształowa. Przestrzeń idealna dla seniora

Z upływem czasu każdy z nas się zmienia. Zmiany zaczynają się od naszego ciała, potrzeb i sytuacji finansowej. Wszystko to przekłada się na przestrzeń, którą kształtujemy; chcemy aby nasze miejsce na ziemi zmieniało się razem z nami. Enklawa Kryształowa na osiedlu Bażantowo to propozycja dla seniorów, którzy jak najdłużej chcą się cieszyć samodzielnością w przestrzeni skrojonej do ich potrzeb.

TEKST : Łukasz Respondek

NR1_2016_OK_Layout 1

Mil_sal_10 BEZPIECZEŃSTWO. Elegancki i komfortowy salon i przytulna sypialnia? Oczywiście, że tak! A do tego coś dla naszego bezpieczeństwa – system przywoławczy zainstalowany w każdym mieszkaniu i połączony z całodobowym centrum monitoringu. Dzięki temu mieszkamy komfortowo i „po swojemu”, a na dodatek mamy pewność, że otrzymamy natychmiastową pomoc w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia.

świetlica (1)INTEGRACJA. Biblioteczka, kominek, kącik karciany i szachowy oraz taras to miejsca, które sprzyjają spotkaniom. Bo po co spędzać cały czas samotnie, skoro zostało jeszcze tyle rzeczy do zrobienia i tematów do omówienia, gdzie lepiej się nimi podzielić, jak nie w salonie klubowym? No, może tylko w letnim ogrodzie usytuowanym tuż przy budynkach Enklawy Kryształowej, gdzie znajdzie się park, oczko wodne i oświetlone ścieżki spacerowe z ławeczkami.

łaizenka 4NIEZALEŻNOŚĆ. Koordynator zadba o codzienne potrzeby, takie jak: sprzątanie, pomoc w zakupach czy rezerwacja biletu na wymarzony koncert, ale to od mieszkańców zależy czy skorzystają z jego pomocy. Niezależność to m.in. możliwość wyboru. Dlaczego nie zamówić jednego dnia kosza zakupów, by w kolejnym skorzystać z atrakcji pobliskiego centrum sportowego?

sypialnia4
Kryształowa także dla osób niepełnosprawnych

Budynki Enklawy Kryształowej są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych, ale z powodzeniem mogą w nich zamieszkać niepełnosprawni ruchowo. O potrzeby mieszkaniowe takich osób zapytaliśmy Annę Wandzel, dyrektor śląskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Dla osób niepełnosprawnych ruchowo konieczne są m.in. szersze parkingi, które umożliwiają im swobodny dostęp do samochodu. Ważne są też szerokie drzwi wejściowe oraz dostosowane do wózków chodniki, brak schodów oraz odpowiednio szerokie drzwi do klatki i mieszkania. W samym mieszkaniu istotne są natomiast gniazdka elektryczne na odpowiednich wysokościach, a w łazienkach, które powinny być odpowiednio przestronne – prysznice bez brodzików oraz odpowiedni system uchwytów. Szafy natomiast muszą posiadać system teleskopów, które ułatwiają osobom na wózku dostęp do ubrań.

Biuro sprzedaży
Millenium Inwestycje Sp. z o.o. Katowice, ul. Hierowskiego 2 | tel. 32 205 95 00 e-mail: sprzedaz@bazantowo.pl | www.bazantowo.pl