Dziennikarze wygrali z Rzecznikami w dorocznym meczu

Drużyny rzeczników i dziennikarzy zmierzyły się w siatkarskim pojedynku w hali głównej Spodka. Sportowo górą byli dziennikarze, ale jak zwykle chodziło o promocję idei odpisywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu.

Za nami siódma edycja turnieju, w którym dziennikarze i rzecznicy starają się udowodnić, która profesja przyciąga osoby bardziej utalentowane sportowo. Po siatkówce (2011), strzelaniu (2012), squashu (2013), badmintonie (2014) i koszykówce (2015) i futsalu (2016) w tym roku wrócili do korzeni i ponownie spotkali się na siatkarskim boisku. I to nie byle jakim, bo w Spodku, czyli na arenie, w której polska reprezentacja sięgnęła po tytuł mistrzów świata w 2014 r. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny dziennikarzy. W zawodach, jak zwykle chodziło o promocję idei odpisywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego z naszego regionu. Głównym partnerem wydarzenia był TAURON Dystrybucja

W ramach dorocznych rozliczeń z fiskusem w ubiegłym roku Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) 617,5 mln zł, 60 mln więcej niż rok wcześniej. Większość tych pieniędzy trafiła do dużych fundacji o ogólnopolskim zasięgu działania, korzystających na co dzień z ogromnego wsparcia środków masowego przekazu.

– Poprzez organizację dorocznego meczu zwracamy uwagę na potrzeby małych, lokalnych organizacji, które nie mają wystarczającej siły przebicia, by dotrzeć do podatników z komunikatem o swoich działaniach. Listę wszystkich OPP z naszego regionu można znaleźć na stronie: www.finanse.mf.gov.pl, ograniczając listę wyszukiwania na przykład do interesującego nas miasta – tłumaczy Bartłomiej Wnuk, organizator meczu Rzecznicy vs. Dziennikarze, czyli 1% dla Śląska.

– Społeczność, której leży na sercu powodzenie naszego klubu, szczególnie zachęcamy do przekazywania 1% podatku Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa” – zachęca dr Marcin Janicki, wiceprezes zarządu GKS Gieksa Katowice SA.

W meczu zagrali:

DZIENNIKARZE
Paweł Pawlik – Onet.pl
Piotr Girczys – Polska Agencja Prasowa
Krzysztof Bąk – Polsat News
Jacek Sroka – Dziennik Zachodni
Marcin Hirnyk – Radio Piekary
Robert Walczak – TVP Katowice
Tomasz Ciesielski – TVN24
Tomasz Czoik – Gazeta Wyborcza
Wojciech Marczyk – RMF Maxxx
Adam Szaja – smakksiazki.pl

RZECZNICY
Piotr Adamczyk – Port Lotniczy Katowice Pyrzowice
Łukasz Zimnoch – Tauron Dystrybucja
Marek Kiczka – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Jacek Szymik-Kozaczko – Uniwersytet Śląski
Paweł Doś – Politechnika Śląska
Mirosław Rusecki – Szpital św. Barbary
Jakub Bochenek – GKS Katowice
Krzysztof Trzosek – GKS Tychy
Rafał Jankowski – NSZZ Policjantów
Bartłomiej Wnuk – Wnuk Consulting

g