Deep Purple, Wojtek Mazolewski, Chick Corea Trio & NOSPR i Bulwar Zachodzącego Słońca

Sprawdźcie, jakie koncerty i spektakle polecamy w nadchodzących miesiącach.

Deep Purple
24 maja, godzina 20
Spodek, Katowice
Bilety: od 180 złotych

Pod koniec maja grupa Deep Purple przyjedzie na dwa pożegnalne koncerty do Polski. Jeden z nich odbędzie się w katowickim Spodku. Na części trasy The Long Goodbye Tour będzie im towarzyszył zespół Monster Truck.

Deep Purple wielokrotnie odwiedzali nasz kraj, dając wyjątkowe koncerty i wprawiając w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność. Ich ostatnie występy z pewnością będą wielkim i wzruszającym wydarzeniem! Zespół został uhonorowany miejscem w Rock’n’Roll Hall of Fame. Jego albumy „In Rock”, „Machine Head” i „Made In Japan” sprawiły, że bilety na koncerty rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a płyty na całym świecie osiągały status najlepiej sprzedających się.

Utwór „Smoke On The Water” osiągnął status megahitu. Deep Purple to żyjąca legenda, inspiracja dla wielu muzyków, zespół kultowy! Miliony sprzedanych płyt i set listy, na których prawie każdy kawałek można określić mianem „klasyka”, to najlepsze dowody na to, że Deep Purple są klasą samą w sobie i posiadają niegasnący potencjał. Nowy album „inFinite” ukaże się na początku 2017 roku, a pierwszy singiel trafił do radia już 20 stycznia.

Wojtek Mazolewski
„Chaos pełen idei”
Koncert jubileuszowy
23 kwietnia, godzina 19
NOSPR, Katowice
Bilety: od 110 złotych

Wojtek Mazolewski to jeden z najzdolniejszych i najbardziej utytułowanych polskich jazzmenów. Pierwsze kroki na scenie stawiał jako dziesięciolatek w punkowej kapeli. Ten trójmiejski basista i kompozytor, założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet, od lat bawi się jazzem, eksperymentuje, porywając do muzyki młodych słuchaczy. W tym roku Wojtek Mazolewski obchodzi czterdzieste urodziny. To dobry moment na podsumowania i muzyczne świętowanie. Tym razem do wspólnego grania z okazji swojego święta zaprosił genialnych gości. Zapisem ich wspólnego grania jest nowa płyta „Chaos Pełen Idei”, którą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Nie dziwi więc fakt, że na swoje 40. urodziny przygotował wyjątkowy album, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Płyta pełna jest muzycznych niespodzianek, gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hiphopem.

Chick Corea Trio & NOSPR
7 maja, godzina 20
NOSPR, Katowice
Bilety: od 100 złotych

W sali koncertowej wystąpi Chick Corea, wybitny pianista i kompozytor – żywa legenda muzyki jazzowej, jeden z najważniejszych pionierów fusion, 22-krotny zdobywca Nagrody GRAMMY,  twórca legendarnej grupy Return to Forever. Jego dyskografia to ponad 70 albumów nagranych solo oraz z mistrzami, takimi jak: Bobby McFerrin, Pat Metheny, Dave Holland, Herbie Hancock. Podczas majowego koncertu w NOSPR Chick Corea wystąpi w  trio razem z wielką gwiazdą światowego kontrabasu Eddiem Gomezem oraz słynnym perkusistą Brianem Blade w towarzystwie Narodowej Orkiestry Symfonicznej  Polskiego Radia pod batutą Alexandra Humali.

Bulwar Zachodzącego Słońca
Od 21 kwietnia, godzina 19
Teatr Rozrywki, Chorzów
Bilety: od 30 złotych

Andrew Lloyd Webber sięgnął do klasyki kina, o czym nie zawsze się pamięta – jego musical Sunset Boulevard (1993) jest bezpośrednią adaptacją legendarnego filmu o tym samym tytule (1950 r.) w reż. Billy’ego Wildera. Filmu z muzyką Franza Waxmana, urodzonego chorzowianina, który za swoją kompozycję do tego obrazu otrzymał Oscara. Bankrutujący scenarzysta Joe ukrywa się przed wierzycielem. Trafia do posiadłości Normy Desmond, wielkiej niegdyś gwiazdy kina niemego. Aktorce wydaje się, że powróci jeszcze na ekrany przy okazji występu w filmie według jej własnego scenariusza. W spektaklu w reżyserii Michała Znanieckiego w rolach głównych wystąpią m.in. Maria Mayer i Artur Święs.